1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google, yavaş yüklenen web sitelerini takip eden bir uygulama başlatıyor

Google, yavaş yüklenen web sitelerini takip eden bir uygulama başlatıyor
0

Google‘da herhangi bir arama yaptıktan sonra çıkan web sitelerinden birine tıkladığınızda, bazen site yüklemesinin oldukça uzun sürdüğünü görüyoruz. Bu durum, birçok kullanıcıyı bıktırsa da Google Chrome geliştiricileri kullanıcılara hak veriyor.

Google ekibi, yavaş yüklenen web sitelerini ziyaret eden kullanıcıları önceden uyarmak için yeni yollar üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde bir blog yazısı yayınlayan şirket, ”Kullanıcılara hızlı bir deneyim sunan web sitelerini ödüllendirirken, bir sitenin yavaş yükleneceğini de kullanıcılara önceden bildirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

CHROME, KULLANICILARI UYARACAK

Kullanıcılar, yavaş yüklenen bir web sitesini ziyaret ettiğinde, ”Genellikle yavaş yüklenir” uyarısıyla karşılaşacak. Bu sayede, hem kullanıcılar önceden bilgi sahibi olacak hem de geliştiriciler site performansına daha fazla dikkat etmek zorunda kalacak.

Google‘ın şu anda üzerinde çalıştığı yeni özelliğin ne zaman yayınlanacağı ise bilinmiyor.

Kaynak: https://www.ensonhaber.com/google-yavas-yuklenen-web-sitelerini-etiketleyecek.html

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap