Google, yavaş yüklenen web sitelerini takip eden bir uygulama başlatıyor

Google ekibi, yavaş yüklenen web sitelerini ziyaret eden kullanıcıları önceden uyarmak için yeni yollar üzerinde çalışıyor.

Google‘da herhangi bir arama yaptıktan sonra çıkan web sitelerinden birine tıkladığınızda, bazen site yüklemesinin oldukça uzun sürdüğünü görüyoruz. Bu durum, birçok kullanıcıyı bıktırsa da Google Chrome geliştiricileri kullanıcılara hak veriyor.

Google ekibi, yavaş yüklenen web sitelerini ziyaret eden kullanıcıları önceden uyarmak için yeni yollar üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde bir blog yazısı yayınlayan şirket, ”Kullanıcılara hızlı bir deneyim sunan web sitelerini ödüllendirirken, bir sitenin yavaş yükleneceğini de kullanıcılara önceden bildirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

CHROME, KULLANICILARI UYARACAK

Kullanıcılar, yavaş yüklenen bir web sitesini ziyaret ettiğinde, ”Genellikle yavaş yüklenir” uyarısıyla karşılaşacak. Bu sayede, hem kullanıcılar önceden bilgi sahibi olacak hem de geliştiriciler site performansına daha fazla dikkat etmek zorunda kalacak.

Google‘ın şu anda üzerinde çalıştığı yeni özelliğin ne zaman yayınlanacağı ise bilinmiyor.

Kaynak: https://www.ensonhaber.com/google-yavas-yuklenen-web-sitelerini-etiketleyecek.html

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Google milyonlarca sağlık kaydını analiz eden bir arama motoru üretecek

Google Fotoğraflar sahip olduğu bir özelliği ile fotoğraflardaki yüzleri otomatik olarak tanıyor ve etiketliyor.

Google Fotoğraflar’ın yeni özelliği hayatınızı kolaylaştıracak