Google, Yavaş Yüklenen Sitelere “Sopayı Gösterdi”

 

Google kullanıcı deneyimini öne çıkaran ve hızlı yüklenen siteleri ödüllendirerek, yavaş yüklenen sitelere ceza kesmeye hazırlanıyor

Google nihayet arama motoruna, yavaş yüklenen web sitelerini daha hızlı yüklenen diğer ilgili web sitelerinin altına iterek cezalandırma sistemini başlattı. Bu girişim, trafiği büyük ölçüde Google’dan gelen site sahipleri için çok korkutucu. Wall Street Journal’ın haberine göre, Google’ın ana şirketi Alphabetyeni sayfa deneyimi özelliğini Ağustos ayının sonuna kadar tüm kullanıcılara sunacağını bildirdi.


Yayıncıların web sitelerinde reklam yerleşimini optimize etmek için yapay zeka kullanan Browsi Mobile LLC’nin CEO’su Asaf Shamly, “Google’ın kullanıcı deneyimi için bu kadar büyük bir güncelleme yayınlaması çok nadir oluyor” diyor.

Yeni özellik, kullanıcının arama metinini içeren içeriğe sahip iki web sitesi ile karşı karşıya kaldığında, daha hızlı yüklenen ve daha iyi bir etkileşim deneyimi sunan web sitesinin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayacak.

Güncellemeyi “yayıncılar için bir uyanma çağrısı” olarak nitelendiren Shamly, e-ticaret web sitelerinin satışları iyileştirmek için rafine bir kullanıcı deneyimi sunmaya odaklanırken, içerik yayıncılarının para kazanmak için genellikle hantal çevrimiçi reklamlara güvendiğini söylüyor. Ancak, yalnızca reklamlara odaklanmak, artık arama motoru sıralamalarını olumsuz yönde etkileyecek ve bu da daha az trafik ve gelirde düşüş ile sonuçlanacak.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Marvel'ın uzun zamandır beklenen animasyon dizisi What If...'in yapımcısı Brad Winderbaum, gelecek dönemde hem What If...'in ikinci sezonunun geleceğini hem de Baby Groot'u anlatacak bir yapım da dahil olmak üzere birçok animasyon dizisi üzerinde yoğunlaşacaklarını dile getirdi.

Kalpler Yumuş Yumuş Olacak: Baby Groot’un Animasyon Dizisi Geliyor

Almanya’da Bir Hemşirenin 8 Bin Kişiye Koronavirüs Aşısı Yerine Salin Solüsyonu Vurduğu Ortaya Çıktı