Google Yapısal Veri Test Aracı Yeni Alan Adında Devam Ediyor

Google, Yapılandırılmış Veri Test Aracı’nın kullanımdan kaldırılmasından aylar sonra, uygulamanın yeni bir etki alanına taşınacağını duyuruyor.

Google, Yapılandırılmış Veri Test Aracı'nın kullanımdan kaldırılmasından aylar sonra, uygulamanın yeni bir etki alanına taşınacağını duyuruyor.

Google, Yapılandırılmış Veri Test Aracı‘nın kullanımdan kaldırılmasından aylar sonra, uygulamanın yeni bir etki alanına taşınacağını duyuruyor.

Aracın başka bir alana taşınacağını belirten bir duyuruya göre Google, Yapısal Veri Test Aracı‘nı ne de olsa kapatmıyor.

Google , ana özelliklerini Zengin Sonuçlar Testi‘ne taşıdıktan sonra alınan bir karar olan Yapılandırılmış Veri Test aracını yalnızca 5 ay önce kullanımdan kaldırdı.

Yapılandırılmış Veri Test Aracı‘nın kaybı, SEO‘lar ve site sahipleri arasında pek hoş karşılanmadı ve onaylanmadıkları açık ve net bir şekilde duyuldu. Google, kullanıcı geri bildirimlerini bugünkü duyurunun arkasındaki motive edici faktör olarak gösteriyor.

Yapılandırılmış Veri Test Aracı ile neler olup bittiğini ve ileride nerede bulunabileceğini burada bulabilirsiniz.
Yapılandırılmış Veri Test Aracı, Nisan 2021‘de Schema.org‘a

Schema.org, Yapılandırılmış Veri Test Aracı‘nın yeni ana sayfası olacak ve önümüzdeki aylarda yeni bir amaçla yeniden başlayacak.

Aracın yeniden odaklanmış bir sürümü, Nisan ayında Schema.org’a taşınıyor.

 
Araç yeniden başlatıldığında artık Google Arama zengin sonuç türlerini kontrol etmeyecek.

Yeni amacı, işaretlemenin söz dizimini ve schema.org standartlarına uygunluğunu kontrol etmek olacaktır. Site sahipleri, schema.org mülklerini kullanımlarını doğrulamak için bunu kullanabilir.
SEO‘lar ve site sahipleri, Zengin Sonuçlar Testi ve Search Console gibi zengin sonuç işaretlemesini doğrulamak için mevcut araçları kullanmaya devam edebilir.

Schema.org doğrulayıcıNisan ayında kullanıma sunulduğunda, şu anda Google tarafından desteklenmeyen diğer şema biçimlendirme türlerini doğrulamak için kullanılabilir.

Kaynak: Google Arama Merkezi Blogu

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Google, Google Dokümanlar'da birden çok sayfa yönü gerektiren dokümanlar oluşturmayı ve bunlarla çalışmayı kolaylaştırdı.

Google Dokümanlar’da birden çok sayfa yönü içeren belgeler oluşturun ve bunlarla çalışın

Kargo ve gönderilerin geri dönmesi, adresi bulamama sorunu tarihe karışıyor. Kodlu adres sisteminde her adresin 9 haneli bir numarası olacak. İlk adres kodları verildi. İşte bilmeniz gerekenler.

Kodlu adres dönemi! Sadece 9 numara olacak