Google Voice’in VoIP Özelliği Kullanıcılara Açılıyor
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Voice’in VoIP Özelliği Kullanıcılara Açılıyor

0

GoogleVoice uygulaması için sözünü verdiği ancak sonrasında tamamen sessiz kaldığı VoIP özelliği için ilk adımı attı. Twitter‘daki bir kullanıcının gönderisinden sonra duyuruyu yapan Google, Voice VoIP özelliğinin önümüzdeki hafta bazı kullanıcılarla deneneceğini duyurdu.

Google Voice, popülerliğini az çok sürdürmeye devam ediyor. Kullanıcılar, yaklaşık bir yıl önce beta testi için söz verilen VoIP (İnternet Üzerinden Sesli Görüşme) özelliği için aylardır bekliyorlardı. Google, talep edilen bu özellik için sessizliğini korumaya devam ederken geçtiğimiz günlerde atılan bir tweet onları açıklamaya yapmaya itti.

Google, Voice platformuna VoIP özelliğinin geleceğini duyurdu. Bu bilgiyi Twitter üzerinden doğrulayan Scott Johnston, uygulamanın kullanıma açıldığını ve önümüzdeki hafta bazı kullanıcılar ile deneneceğini söyledi.

VoIP özelliğinin neden bu kadar geciktirildiği hakkında hiçbir bilgi verilmedi. Özellik aktif olduktan sonra Voice kullanıcıları, hesapları üzerinden Wi-Fi aramaları ya da isterlerse mobil veri üzerinden aramalar yapabilecekler. Basit bir gelişme gibi dursa da artık birçok kullanıcı hücresel veri ile yapılan konuşmaların güvenliğinden şüphe ederek Wi-Fi ağlarını tercih ediyor. Yakında Google Voice VoIP‘i deneyimleyen kullanıcıların tepkilerini sosyal medyada göreceğiz gibi görünüyor.

Kaynak: https://www.slashgear.com/google-voice-voip-call-support-starts-rolling-out-to-all-users-25563737/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir