1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google, Videoların İçeriğini Detaylarıyla Gösteren Bir Güncelleme Yayınladı

Google, Videoların İçeriğini Detaylarıyla Gösteren Bir Güncelleme Yayınladı
0

Google, Arama uygulamasına yaptığı güncelleme ile uygulamaya yeni bir özellik kazandırdı. Buna göre aradığınız anahtar kelimenin ve bölümün bir videoda hangi dakikada bulunduğunu görebileceksiniz.

İlk olarak Android Police‘in keşfettiğine göre Google, sunucu tarafından fark ettirmeden sunduğu güncelleme ile Google Search’e oldukça kullanışlı bir özellik ekledi. ‘Bu videoda‘ adı verilen özellikle beraber Google’da arama yaptığınızda karşınıza bir video çıkıyorsa aradığın şeyin o videonun hangi kısmında olduğunu doğrudan bulabiliyorsunuz.

Bir örnek vererek daha iyi açıklamaya çalışalım. ‘Atkı örmenin adımları’ şeklinde bir arama yaptığınız takdirde karşınıza çıkan birinci sonuç bir video olacaktır. Google da bu videodaki bilgileri alıp size her adımın hangi dakika ve saniyede işlendiğini gösterecek.

Yukarıdaki ekran görüntülerinde de görebildiğiniz üzere iplik ve iğnelerin seçilmesi ile ilgili bilgiler 32. saniyedeyken, örme kısmı 7:33 civarında. Timeline’ı ilerletmek için sağa sola kaydırmanız veya doğrudan gitmek istediğiniz adıma basmanız yeterli.

Güncelleme, kullanıcın kendi isteği doğrultusunda seçip yapabileceği bir tarzda olmadığından herkese aynı anda ulaşmamış olabilir. Bununla birlikte, bu güncellemenin Türkiye’ye de sunulacağını düşünüyoruz.

Kaynak: https://www.phonearena.com/news/Update-to-Google-Search-makes-it-easier-to-view-a-How-to-video-from-YouTube_id116871

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap