Google, veri taşıma şirketi Alooma’yı satın alıyor
  1. Ana Sayfa

Google, veri taşıma şirketi Alooma’yı satın alıyor

0

Google, bulut hizmetlerini geliştirmek için yeni yollar arıyor. Şirket, veri taşıma şirketi Alooma’yı satın alacağını duyurdu.

Google, kendinden daha büyük bulut hizmeti rakipleri olan Amazon ve Microsoft’u yakalama çabalarının bir parçası olarak, veri taşıma şirketi Alooma’yı satın alacağını açıkladı. Uzmanlara göre Google, bulut bilişim sektöründe hızla büyüyen Amazon ve Microsoft’u yakalayabilmek için böyle bir adım attı.

Google, bulut bilişim sektöründe hızla büyüyen Amazon ve Microsoft’u yakalayabilmek için böyle bir adım attı.

AMAZON VE MICROSOFT ZİRVEDE

Google’ın bulut servisi Google Cloud, 2018’in sonunda dünya çapındaki bulut pazar payının yüzde 8,5’ini elinde tutuyor. Araştırma firmalarının yaptığı istatistiklere göre Google’ın rakipleri Amazon ve Microsoft, sırasıyla yüzde 31,7 ve yüzde 16,8 pazar payına sahip.

Merkezi Kaliforniya’da bulunan Alooma şirketi, şirketlerin birden fazla kaynaktan tek bir veri deposuna veri taşımasına olanak veren bir araçla, şirketlerin bulut veri tabanı geçişini kolaylaştırmasına yardımcı oluyor.

Google, satın alma ile ilgili finansal detayları henüz açıklamasa da arama devinin bulut sektöründe geride kalması, şirketi oldukça rahatsız ediyor.

Kaynak: https://www.ensonhaber.com/google-veri-tasima-sirketi-aloomayi-satin-aliyor.html

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap