Google ve Gmail’iniz artık tek bir profil fotoğrafını paylaşacak
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google ve Gmail’iniz artık tek bir profil fotoğrafını paylaşacak

0
Google’ın ticari araç takımındaki tüm uygulamalarda bir resim gösterilecektir.

Gmail fotoğrafını, Google Apps kullanıcıları için Google hesap profili fotoğrafıyla birleştiriyor. Şimdi, bu ayarı Gmail’de değiştirdiğinizde, profil resminizi ayarlamak için Google profil ayarlarınızın “Hakkımda” bölümüne yönlendirilirsiniz.

Şu anda, Gmail’de ayarlanan profil resimleri yalnızca Gmail’de gösteriliyor. Bu, Gmail’deki profil resminizin Google hesap profil resminizden farklı olabileceği ve hangi resmin nerede görüntüleneceğini bilmenizi zorlaştırabilir. Bu değişiklik, tek bir profil resmini tek bir yere ayarlamanıza ve ardından tek bir fotoğrafı tüm Google uygulamalarında göstermenize izin vererek işleri kolaylaştırır.

Web’de Gmail’de Ayarlar> Genel> Resmim’i ziyaret ettiğinizde, resminizi Google profil ayarlarınızın “Hakkımda” bölümünde değiştireceksiniz.

Gmail ve profil fotoğraflarınız şu anda farklıysa ve fotoğrafınızı düzenleme izniniz varsa, Hakkımda ayarlarınızı ziyaret ettiğinizde resimlerden birini seçmenizi veya tamamen yeni bir fotoğraf seçmenizi isteyen bir açılır pencere görürsünüz. 

Bu ayar, kullanıcılar Gmail resmini artık Google profil resminden bağımsız olarak değiştiremediklerinden, etki alanlarında fotoğraf düzenlenebilirliğini devre dışı bırakan Yöneticilere daha fazla kontrol sağlar. 

“Hakkımda” ayarlarını ziyaret etmeyen kullanıcıların tek bir profil resmi seçmesinin istenmeyeceğini ve farklı profil resimlerinin olmaya devam edeceğini unutmayın.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap