Google+ ve Blogger’da bir güncelleme

Blogger ekibinden en son ipuçları ve haberler. Mart 2019’da yapılması planlanan Google+ API’nin kullanımdan kaldırılmasının duyurulmasının ardından, Blogger’ın 4 Şubat 2019’da Google+ entegrasyonunda bazı değişiklikler yapılacak.

Blogger ekibinden en son ipuçları ve haberler. Mart 2019’da yapılması planlanan Google+API’nin kullanımdan kaldırılmasının duyurulmasının ardından, Blogger’ın 4 Şubat 2019’da Google+ entegrasyonunda bazı değişiklikler yapılacak. 

Google+ widget’ları: “+1 Düğmesi”, “Google+ Takipçileri” ve “Google+ Rozeti” widget’ları için destek Düzende artık kullanılamayacak. Bu widget‘ların tüm örnekleri tüm bloglardan kaldırılacak. 

Bu widget'ların tüm örnekleri tüm bloglardan kaldırılacak.

+1 düğmeleri:+ 1 / G + düğmeleri ve Google+blog gönderilerinin altındaki ve gezinti çubuğundaki bağlantıları paylaşır.

 blog gönderilerinin altındaki ve gezinti çubuğundaki bağlantıları paylaşır.

Google+ özelliklerini içeren özel bir şablonunuz varsa, şablonunuzu güncellemeniz gerekebileceğini unutmayın. Lütfen öneri için şablon tedarikçinize başvurun. Google+ Yorumları:Google+ Yorumları desteği reddedilecek ve Google+ Yorumları kullanan tüm bloglar 4 Şubat 2019‘da Blogger yorumlarına geri döndürülecek

Maalesef, Google+ yorumları olarak gönderilen yorumlar Blogger’a taşınamayacak ve artık blog hesabınızda görünmeyecek.

Google+ yorumları

Google+ Profili: Mart 2019’da, Blogger yalnızca Blogger profillerine sahip olacak.Geçmişte bir G + profili seçmiş olan kullanıcılar, Blogger’a bir sonraki giriş yapana ve yeni bir ekran adı ve avatar verene kadar bilinmeyen yazarlar olarak görünecektir.

Google+ Profili

Bu değişikliklerin neden olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz, ancak önümüzdeki yıl Blogger’a yeni işlevler sunmayı umuyoruz. Devam eden sadakatin için teşekkür ederim. Bu değişikliklerden herhangi biriyle ilgili sorularınız varsa veya bunları yönlendirmek için yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen Blogger Yardım Forumumuzu ziyaret edin.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Plus tüketiciler için kapatma zaman çizelgesini açıkladı ve çok hızlı geliyor

Sivrisinekler Neden Bazı İnsanları Daha Fazla Isırır?