Google+ ve Blogger’da bir güncelleme
  1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Google+ ve Blogger’da bir güncelleme

0

Blogger ekibinden en son ipuçları ve haberler. Mart 2019’da yapılması planlanan Google+API’nin kullanımdan kaldırılmasının duyurulmasının ardından, Blogger’ın 4 Şubat 2019’da Google+ entegrasyonunda bazı değişiklikler yapılacak. 

Google+ widget’ları: “+1 Düğmesi”, “Google+ Takipçileri” ve “Google+ Rozeti” widget’ları için destek Düzende artık kullanılamayacak. Bu widget‘ların tüm örnekleri tüm bloglardan kaldırılacak. 

Bu widget'ların tüm örnekleri tüm bloglardan kaldırılacak.

+1 düğmeleri:+ 1 / G + düğmeleri ve Google+blog gönderilerinin altındaki ve gezinti çubuğundaki bağlantıları paylaşır.

 blog gönderilerinin altındaki ve gezinti çubuğundaki bağlantıları paylaşır.

Google+ özelliklerini içeren özel bir şablonunuz varsa, şablonunuzu güncellemeniz gerekebileceğini unutmayın. Lütfen öneri için şablon tedarikçinize başvurun. Google+ Yorumları:Google+ Yorumları desteği reddedilecek ve Google+ Yorumları kullanan tüm bloglar 4 Şubat 2019‘da Blogger yorumlarına geri döndürülecek

Maalesef, Google+ yorumları olarak gönderilen yorumlar Blogger’a taşınamayacak ve artık blog hesabınızda görünmeyecek.

Google+ yorumları

Google+ Profili: Mart 2019’da, Blogger yalnızca Blogger profillerine sahip olacak.Geçmişte bir G + profili seçmiş olan kullanıcılar, Blogger’a bir sonraki giriş yapana ve yeni bir ekran adı ve avatar verene kadar bilinmeyen yazarlar olarak görünecektir.

Google+ Profili

Bu değişikliklerin neden olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz, ancak önümüzdeki yıl Blogger’a yeni işlevler sunmayı umuyoruz. Devam eden sadakatin için teşekkür ederim. Bu değişikliklerden herhangi biriyle ilgili sorularınız varsa veya bunları yönlendirmek için yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen Blogger Yardım Forumumuzu ziyaret edin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap