Google ve Apple çalışan servislerine saldırılar korkuttu

Google’ın ve Apple’ın Silikon Vadisi’ndeki çalışan servislerinden altısına yapılan organize saldırılarda içinde çalışanlar varken otobüslerin camları kırıldı.

Otobüsler otoyolda hızla ilerlerken yapılan saldırılarda araçların camları çatladı ancak buna neyin sebep olduğu tespit edilemedi.
Camları ne kırdı?

Polis ise cama atılan nesnelerin taş veya uzak mesafeden atılan saçmalar olabileceğinin altını çizdi. Google ve Apple, saldırganlardan birinin eşgalini vermeyi başardı. Facebook ise otobüslerine herhangi bir saldırı yapılmadığını vurguladı.

Saldırılar üzerine teknoloji şirketlerinde çalışanlarda panik yaşanırken Google ve Apple servis güzergahlarını değiştirmek zorunda kaldı.

Öte yandan saldırıların, teknoloji şirketlerinin bölgede kiraları ve yaşam maliyetlerini arttırması nedeniyle bu şirketlere öfkeli olan halk içinden birileri tarafından düzenlendiği düşünülüyor.
Bölgede ev kiraları öylesine yüksek ki, bazı çalışanlar ev kirası vermek yerine bir kamyon satın alıp şirket otoparkında, bu kamyonun içinde yatıp kalkmayı tercih ediyorlar.

Kaynak:https://www.techinside.com/google-apple-calisan-servislerine-saldirilar-korkuttu/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yavaş yüklenen internet sitelerine Google’dan kötü haber

Blogger, WordPress, Google Sites, eklentisiz Sosyalden Takip Etme Uygulaması