Google ve Amazon elektrik faturanızın ne kadar geldiğini öğrenmek istiyorlar
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google ve Amazon elektrik faturanızın ne kadar geldiğini öğrenmek istiyorlar

0

ABD’li teknoloji devlerinden Google ve Amazon, kullanıcılarının elektrik faturaların ne kadar geldiğini öğrenmek istiyorlar. Bunun nedeni ise cihazlarını optimize etmek ve enerji pazarına girmek.
Günümüzde kullandığımız teknolojik cihaz ve hizmetlerin üreticileri hakkımızda çok şey biliyorlar. Ancak bunun daha da ötesine geçme niyetindeler. The Wall Street Journal’ın yayınladığı bir rapora göre Google ve Amazon kullanıcıların evde ne kadar güç tüketimi yaptığını öğrenmenin peşinde.

Google ve Amazon kullanıcıların evde ne kadar güç tüketimi yaptığını öğrenmenin peşinde.

Enerji şirketi kurma hazırlıkları
Şimdilik iki teknoloji şirketi elektrik sağlamak üzere bir enerji şirketi kurma niyetinde değiller. Ancak bunun bir önceki adımını gerçekleştirerek, kullanıcıların elektrik faturalarını öğrenmek ve akıllı ev aletlerini ona göre optimize etmek istiyorlar.

Pazar hakkında bir fikir edinmek ve size en uygun ürünü sunabilmek için bu detayların önemli olduğunu belirten şirketlerin ikinci adımının ise enerji şirketleri kurmak olacağı söyleniyor. 
ABD‘li dev enerji şirketi olan NRG Energy‘nin eski genel müdürü David Crane10 veya 20 yıl içerisinde ABD’deki ana elektrik şirketlerinin Google ve Amazon olacağını iddia ediyor.

Kaynak:    https://www.wsj.com/articles/google-amazon-seek-foothold-in-electricity-as-home-automation-grows-11548604800

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap