1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Translate yeniden tasarlandı!

Google Translate yeniden tasarlandı!
+ - 0

Yaklaşık 12 yıldır hizmet veren Google Translate, düzenli olarak kendini geliştirip yeni diller ekliyordu. Bugün ise yaşanılan gelişme ile birlikte Google Translate yeni tasarımını kullanıma sundu. İşte, karşınızda popüler çeviri platformunun yeni arayüz tasarımı!

 Google, kullanımını daha kolay bir hale getirebilmek amacıyla Google Translate‘in masaüstü sürümünü yeniden tasarladı. Şirket tarafından yapılan açıklama ile birlikte, Google Çeviri yeni arayüz tasarımıyla birlikte artık diğer Google ürünleriyle daha uyumlu hale getirildiği müjdelendi.

Günlük ortalama olarak 143 milyar kelimenin çevrildiği platform, yeni görünümü sayesinde yapmış olduğunuz önemli çevirileri artık rahatlıkla kaydedip düzünlenmesine de imkan tanıyacak.

Bunun haricinde ise şirket birden çok dil konuşan kullanıcılar için çevirilerini tek bir tıklama sırayabilmesine ve gruplayabilmesine de yardımcı olacak.

İlk olarak 2016 yılında Nöral Makine Çeviri teknolojisi ile birlikte oldukça büyük bir yol kat eden Google Çeviri, bu gelişimini yeni tasarımıyla da taçlandırdı.

Çeviri konusunda da bir takım yenilikler sunan Googlekullanıcılara çevirdikleri kelimelerin eş anlamlarının haricinde, artık örnek cümlelere yer verecek. Böylece kullanıcılar çevirdikleri kelimelerin nasıl ve nerede kullanıldığını rahatlıkla algılayabilecekler.

Minimal tasarım hatlarının hakim olduğu yeni arayüzün haricinde, artık pdf, docx, xls ve doc. gibi bir çok dökümanında platform üzerinden çevrilmesine olanak sağlanacak. Şimdilik belli başlı bölgelerdeki kullanıcıların erişebildiği yeni arayüz tasarımı birkaç gün içerisinde tüm dünyadaki kullanıcılar için de sunulacağını belirtelim.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-translate-yeniden-tasarlandi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap