Google Translate Web Sitesi Çevirmeni – ticari olmayan kullanım için kullanılabilir
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Translate Web Sitesi Çevirmeni – ticari olmayan kullanım için kullanılabilir

0
Küresel bir salgının bu zamanında, hükümet yetkililerinden sağlık kuruluşlarına kadar dünyanın dört bir yanındaki web yöneticileri, web sitelerini COVID-19‘un yayılmasına karşı savaşmaya ve kaynaklara erişim sağlamaya yönelik en son bilgilerle sık sık güncelliyorlar. Bununla birlikte, genellikle bu içeriğin birden fazla dile çevrilmesi için zaman ve finansmana sahip değildirler, bu da değerli bilgilerin çeşitli okuyuculara ulaşmasını önleyebilir. Ayrıca, bazı içerikler yalnızca çevrilecek ek adımlar gerektiren bir .pdf veya .doc dosyasıyla kullanılabilir.
 Google, Bu web yöneticilerinin daha fazla kullanıcıya ulaşmasına yardımcı olmak için, web sayfası içeriğini 100‘den fazla farklı dile çeviren bir widget olan Google Çeviri Web Sitesi Çevirmenine erişimi yeniden açıyor. 
 
En son makine çeviri teknolojisini kullanın, entegrasyon kolaydır ve ücretsizdir. Web Sitesi Çevirmeni widget‘ını kullanmaya başlamak için buradan kaydolun.

Lütfen kullanımın COVID-19 yanıtına odaklanan devlet, kar amacı gütmeyen ve / veya ticari olmayan web siteleri (ör. Akademik kurumlar) ile sınırlı olacağını unutmayın. Diğer tüm web siteleri için Google Cloud Translation API’sını kullanmanızı önermektedir.

Google Translate ayrıca hem web yöneticilerine hem de okuyucularına bir web sitesinde barındırılan dokümanları çevirmenin bir yolunu sunar. Çevirmek gerekiyorsa Örneğin, bu PDF dosyasını İspanyolca’ya, gidin translate.google.com sağda hedef dil olarak “İspanyolca” ı seçin, ve sol metin kutusuna dosyanın URL’sini girin. Bağlantı sağ metin gösterilen PDF dosyasının çevrilmiş sürümüne götürecektir. Aşağıdaki dosya biçimleri desteklenir: .doc, .docx, .odf, .pdf, .ppt, .pptx, .ps, .rtf, .txt, .xls veya .xlsx.

Google, açıklamalarına devam ediyor; “Son olarak, çevirilerimizin kalitesini sürekli olarak artırmanın yollarını ararken, bunların mükemmel olmayabileceğini belirtmek çok önemlidir – bu nedenle lütfen Google Çeviri aracılığıyla çevrilmiş herhangi bir içeriği okurken en iyi kararınızı kullanın”.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir