Google Translate Web Sitesi Çevirmeni – ticari olmayan kullanım için kullanılabilir

Google Translate ayrıca hem web yöneticilerine hem de okuyucularına bir web sitesinde barındırılan dokümanları çevirmenin bir yolunu sunar.

Google Translate ayrıca hem web yöneticilerine hem de okuyucularına bir web sitesinde barındırılan dokümanları çevirmenin bir yolunu sunar.
Küresel bir salgının bu zamanında, hükümet yetkililerinden sağlık kuruluşlarına kadar dünyanın dört bir yanındaki web yöneticileri, web sitelerini COVID-19‘un yayılmasına karşı savaşmaya ve kaynaklara erişim sağlamaya yönelik en son bilgilerle sık sık güncelliyorlar. Bununla birlikte, genellikle bu içeriğin birden fazla dile çevrilmesi için zaman ve finansmana sahip değildirler, bu da değerli bilgilerin çeşitli okuyuculara ulaşmasını önleyebilir. Ayrıca, bazı içerikler yalnızca çevrilecek ek adımlar gerektiren bir .pdf veya .doc dosyasıyla kullanılabilir.
 Google, Bu web yöneticilerinin daha fazla kullanıcıya ulaşmasına yardımcı olmak için, web sayfası içeriğini 100‘den fazla farklı dile çeviren bir widget olan Google Çeviri Web Sitesi Çevirmenine erişimi yeniden açıyor. 
 
En son makine çeviri teknolojisini kullanın, entegrasyon kolaydır ve ücretsizdir. Web Sitesi Çevirmeni widget‘ını kullanmaya başlamak için buradan kaydolun.

Lütfen kullanımın COVID-19 yanıtına odaklanan devlet, kar amacı gütmeyen ve / veya ticari olmayan web siteleri (ör. Akademik kurumlar) ile sınırlı olacağını unutmayın. Diğer tüm web siteleri için Google Cloud Translation API’sını kullanmanızı önermektedir.

Google Translate ayrıca hem web yöneticilerine hem de okuyucularına bir web sitesinde barındırılan dokümanları çevirmenin bir yolunu sunar. Çevirmek gerekiyorsa Örneğin, bu PDF dosyasını İspanyolca’ya, gidin translate.google.com sağda hedef dil olarak “İspanyolca” ı seçin, ve sol metin kutusuna dosyanın URL’sini girin. Bağlantı sağ metin gösterilen PDF dosyasının çevrilmiş sürümüne götürecektir. Aşağıdaki dosya biçimleri desteklenir: .doc, .docx, .odf, .pdf, .ppt, .pptx, .ps, .rtf, .txt, .xls veya .xlsx.

Google, açıklamalarına devam ediyor; “Son olarak, çevirilerimizin kalitesini sürekli olarak artırmanın yollarını ararken, bunların mükemmel olmayabileceğini belirtmek çok önemlidir – bu nedenle lütfen Google Çeviri aracılığıyla çevrilmiş herhangi bir içeriği okurken en iyi kararınızı kullanın”.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Google'ın yaşamımıza dahil ettiği sesli asistanı Google Asistan; alarm kurma, takvimde planlama yapma, hatırlatıcı ayarlama ve daha birçok yeteneğiyle hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırıyor. Şimdi ise Asistan için ödemeleri ses tanıma ile onaylamaya olanak tanıyan bir özellik, test aşamasında.

Google Asistan’a Ses ile Ödeme Onaylama Özelliği Geliyor

Netflix Chrome eklentisi seçenekleri gün geçtikçe ön plana çıkıyor. Çünkü 2020 itibariyle Netflix kullanıcı sayısı dünya genelinde 200 milyona yaklaştı. Durum böyle olunca Netflix'te olmayan özellikleri sunan başarılı eklentiler ve online araçlar çıkmaya başladı.

En iyi Netflix Chrome eklentileri