1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Translate İle Artık Konuşmayı Kopyalayabilirsiniz

Google Translate İle Artık Konuşmayı Kopyalayabilirsiniz
+ - 0

Google Translate, şu anda yalnızca Android için kullanılabilen yeni bir Transcribe özelliği başlattı. Bu yeni özellik, sesi gerçek zamanlı olarak çevirmenizi ve yazmanızı sağlar. 

Önümüzdeki birkaç gün içinde tam bir dağıtım, İngilizce, Fransızca, Almanca, Hintçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Tayca arasındaki herhangi bir kombinasyonu destekleyecektir.

Transcribe özelliği, aynı anda konuşan bir kişi ile sessiz bir ortamda en iyi şekilde çalışır. Uygulamadaki konuşma modu, biriyle ileri geri çevrilmiş bir konuşma yapmanıza yardımcı olmaya devam edecektir. Google, bunu gelecekte ios‘ta başlatmayı planlıyor.

Google Translate’i kullanmak için –

Uygulamanın en son sürümüne indirerek veya güncelleyerek ve ardından ana ekrandan “Transcribe” seçeneğine basarak Transcribe’a erişin.
En üstteki dil açılır menüsünden kaynak ve hedef dilleri seçin. Mikrofon simgesine dokunarak transkripsiyonu duraklatabilir veya yeniden başlatabilirsiniz.
Ayrıca orijinal transkripti görebilir, metin boyutunu değiştirebilir veya ayarlar menüsünden karanlık bir tema seçebilir ve transkriptinizi de kaydedebilirsiniz.

 
kaynak: https://blog.google/products/translate/transcribe-speech/
 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap