Google Translate cinsiyete göre çeviri yapabilecek
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Translate cinsiyete göre çeviri yapabilecek

0

Yaklaşık 12 yıldır hizmet veren Google Translate, düzenli olarak kendini geliştirip yeni diller ekliyordu. Bugün ise yaşanılan gelişme ile birlikte Google, Translate hizmeti için yayınlanan güncelleme ile birlikte yapılan çeviriler için önemli bir yenilik kullanıma sunuldu.

Google Translate hizmeti için önemli güncelleme!

Yeni güncelleme ile birlikte Google Translate bundan sonra Türkçe dahil olmak üzere bazı diller için cinsiyete göre özel çeviriler sunacak. Bilindiği üzere Çeviri hizmeti üzerinde yapılan çevirilerde cinsiyet ayrımı yapılmıyordu.

Google’ın Blog sayfası üzerinden yayınlamış olduğu ” O bir doktor” örneği ile birlikte söz konusu kullanıcılara sunulan yenilik gözler önüne serildi. Yapılan çeviri ile birlikte bay veya bayan olarak iki farklı sonuç sunacağını gözler önüne seren Google, cinsiyete özel içerikleri daha doğru bir şekilde çevirebilecek.

Google, cinsiyete özel içerikleri daha doğru bir şekilde çevirebilecek.

Google, cinsiyete özel içerikleri daha doğru bir şekilde çevirebilecek.

Türkçe’den İngilizce’ye, İngilizce‘den Fransızca, İspanyolca ve Portekizce‘ye yapılan çeviriler bundan böyle hem bayan hem de baya özel olarak çevirilecek. İlk etapta Translate hizmetine eklenen bu yeni özellik, Firefox ve Google Chrome için yayınlandığını da özellikle belirtelim.

Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde ise Android ve iOS kullanıcıları için kullanıma sunulacağı belirtilen yeni özellik ile artık çevirilerde yaşanılan cinsiyet ikilemi tamamen ortadan kaldırılmış olacak. Peki siz yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz Yorumlarınızı bekliyoruz…

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-translate-hizmeti-icin-onemli-guncelleme

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap