Google Takvim, Mobil GSuite Kullanıcıları İçin Otomatik Oda Önerilerini Getirdi

Google, GSuite kullanıcılarına geçtiğimiz web üzerinden sunduğu Otomatik oda önerileri özelliğini artık iOS ve Android uygulamasına da getirdi.

GoogleGSuite kullanıcılarına geçtiğimiz web üzerinden sunduğu Otomatik oda önerileri özelliğini artık iOS ve Android uygulamasına da getirdi.

Müşterilerine daima en iyi kullanıcı deneyimini sunmayı amaçlayan Google, geçtiğimiz yıl GSuite’in web sürümü için yayınlanan otomatik oda oluşturma özelliğini şimdi de iOS ve Android kullanıcılarına sunuyor. Yapay zekadan yardım alan bu özellik, katılımcıların konumlarına ve tercihlerine bağlı olarak otomatik oda önerilerinde bulunuyor.

Google, GSuite kullanıcılarına geçtiğimiz web üzerinden sunduğu Otomatik oda önerileri özelliğini artık iOS ve Android uygulamasına da getirdi.

Google TakvimGSuite kullanıcılarına otomatik oda önerilerinde bulunurken kullanıcıların bulundukları binayı, bulundukları katı ve geçmişteki tercihlerini göz önünde bulunduruyor. 

Yapay zeka ayrıca geçmiş, ses ve video ekipmanı ihtiyaçları ve oda kapasitesini de bu öneri algoritmasının içine ekliyor. Büyük resim

Adnan Güney Takvim

Google Blog’da yer alan bilgiye göre yeni Google Takvim güncellemesinin ardından otomatik oda önerileri varsayılan olarak etkinleştiriliyor.

Kullanıcılar, otomatik oda önerilerini görmek istemediklerinde manuel olarak bu özelliği devre dışı bırakabilirler.
Özetlersek: 

Google hesabı olan tüm kullanıcılar, Google takvim kullanırken, herhangi bir konuyu veya projeyi otomatik açılacak olan odalarda tartışabilecekler. Bu uygulama artık,  iOS ve Android cihazlara da getirildi.

Alıntı: Gsuite

KullanılabilirlikRollout ayrıntıları

Hızlı Yayın Alanları : 18.03.209 tarihinde başlayan tam kapsamlı sunum (özellik görünürlüğü için 1-3 gün)
Planlanan Yayınlama alanları: 18.03.209 tarihinde başlayan tam kapsamlı sunum (özellik görünürlüğü için 1-3 gün)
G Suite sürümleri

Tüm Google Apps sürümlerinde kullanılabilir
Varsayılan olarak Açık / Kapalı?

Bu özellik varsayılan olarak AÇIK ve kaynaklar yapılandırıldığında ve kullanıcı konumları ayarlandığında hemen görülebilir.

Kaynak:   https://gsuiteupdates.googleblog.com/2019/03/google-calendar-automatic-room-mobile.html

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advanced SystemCare – Sistem Temizleyici Ve Hızlandırıcı Bakım Aracı İndir

Google’dan tüm dünyaya flaş 31 Mart uyarısı