Google, Tahtını Microsoft’un Arama Motoru Bing’e Kaybetmenin Eşiğinde

Hükümet ve Google arasında yaşanan kriz, Google’ın bu dev ülkeden çekilmesiyle sonuçlanabilir. Eğer sonuç böyle olursa, Google’ın tahtına kimin oturacağı bile belli..

Hükümet ve Google arasında yaşanan kriz, Google'ın bu dev ülkeden çekilmesiyle sonuçlanabilir. Eğer sonuç böyle olursa, Google'ın tahtına kimin oturacağı bile belli..

Hükümet ve Google arasında yaşanan kriz, Google’ın bu dev ülkeden çekilmesiyle sonuçlanabilir. Eğer sonuç böyle olursa, Google’ın tahtına kimin oturacağı bile belli…

Zaman zaman hükümetler ile teknoloji şirketleri çıkmaza girebiliyor ve bunun neticesinden de teknoloji şirketleri tüm servislerini o ülkeden çekebiliyor veya ülkede kalmak için hükümetler tarafından sunulan yaptırımlara boyun eğmek durumunda kalıyorlar. Daha önce pek çok kez ülkemizde de karşılaştığımız bu durumla, şimdi ise Avustralya karşı karşıya.

Google ile bir süredir restleşen Avustralya hükümeti, Google’ın ülkeden çekilmesine hazır. Hükümet b planını da yapmış ve Google ile ortak paydada buluşamazlar ise, çareyi Microsoft‘ta arayacak.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison yaptığı yeni açıklamada, hazırladıkları yeni yasanın Google tarafından kabul edilmemesi durumunda Microsoft ile anlaşabileceklerini duyurdu. Bu konuda Microsoft CEO’su Satya Nadella ile konuştuğunu ve büyük ölçüde anlaştıklarını söyleyen Morrison, Bing arama motorunun kullanılmaya başlamasının muhtemel olduğunun altını çizdi. Nadella da, Bing’in Google’dan daha iyi olduğu konusunda kendilerine çok güvendiklerini söylüyor.

Bing, şu an Avustralya’da en çok kullanılan ikinci arama motoru durumunda. Ancak bu alanda Google’ın yüzde 94’lük gibi ezici bir üstünlüğü var. Bing ise buna karşın pastadan yüzde 3.7’lik bir dilim alıyor.

kaynak: https://www.chip.com.tr/haber/google-tahtini-microsoft-arama-motoru-bing-kaybetmenin-esiginde_92959.html

 
 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hidrojenli otomobil konusunda öncü ülkelerden birisi olan Güney Kore, hidrojen yasasını yürürlüğe sokan ilk ülke olarak ülkede geniş çaplı bir ekosistem yaratmaya başladı.

Güney Kore, Hidrojen Yasasını Yürürlüğe Sokan İlk Ülke Oldu

Sabit diskinizde yer açmak için sık sık gereksiz dosya ve klasörleri siliyor olabilirsiniz. Ama Windows'unuzun çökmesini ya da programların çalışamaz hale gelmesini istemiyorsanız, bu 5 dosyayı ya da klasörü sakın silmeyin.

Asla Silmemeniz Gereken 5 Windows Klasörü ve Dosyası