1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google, Tahtını Microsoft’un Arama Motoru Bing’e Kaybetmenin Eşiğinde

Google, Tahtını Microsoft’un Arama Motoru Bing’e Kaybetmenin Eşiğinde
0

Hükümet ve Google arasında yaşanan kriz, Google’ın bu dev ülkeden çekilmesiyle sonuçlanabilir. Eğer sonuç böyle olursa, Google’ın tahtına kimin oturacağı bile belli…

Zaman zaman hükümetler ile teknoloji şirketleri çıkmaza girebiliyor ve bunun neticesinden de teknoloji şirketleri tüm servislerini o ülkeden çekebiliyor veya ülkede kalmak için hükümetler tarafından sunulan yaptırımlara boyun eğmek durumunda kalıyorlar. Daha önce pek çok kez ülkemizde de karşılaştığımız bu durumla, şimdi ise Avustralya karşı karşıya.

Google ile bir süredir restleşen Avustralya hükümeti, Google’ın ülkeden çekilmesine hazır. Hükümet b planını da yapmış ve Google ile ortak paydada buluşamazlar ise, çareyi Microsoft‘ta arayacak.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison yaptığı yeni açıklamada, hazırladıkları yeni yasanın Google tarafından kabul edilmemesi durumunda Microsoft ile anlaşabileceklerini duyurdu. Bu konuda Microsoft CEO’su Satya Nadella ile konuştuğunu ve büyük ölçüde anlaştıklarını söyleyen Morrison, Bing arama motorunun kullanılmaya başlamasının muhtemel olduğunun altını çizdi. Nadella da, Bing’in Google’dan daha iyi olduğu konusunda kendilerine çok güvendiklerini söylüyor.

Bing, şu an Avustralya’da en çok kullanılan ikinci arama motoru durumunda. Ancak bu alanda Google’ın yüzde 94’lük gibi ezici bir üstünlüğü var. Bing ise buna karşın pastadan yüzde 3.7’lik bir dilim alıyor.

kaynak: https://www.chip.com.tr/haber/google-tahtini-microsoft-arama-motoru-bing-kaybetmenin-esiginde_92959.html

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap