Google Stadia her Android telefona geliyor
 1. Ana Sayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Stadia her Android telefona geliyor

0
Farklı bir oyun deneyimi sunması açısından hayatımıza dahil olan Google Stadia, tam hayatımızın içine giremedi. Apple Arcade ve Google Stadia maalesef beklenen karşılığı görmedi. Bunun yanında Google, oyun platformu için yeni bir adım atıyor. Ortaya çıktığı günden beri cihaz desteğini genişleten Stadia, yeni bir adıma hazırlanıyor. Bu kapsamda ortaya çıktığı kadarıyla Google Stadia her Android telefon için geliyor!

Google Stadia her Android telefonlar için gelecek

Stadia platformunu yükleyebilen herhangi bir Android telefona deneysel olarak denemeye açıyor. Android 6.0 veya sonraki sürümlere sahip çoğu cihazın oyun platformunu ücretsiz bir şekilde deneyebileceği anlamına geliyor. Bu durumda artık Stadia’yı denemek neredeyse tüm Android telefonlara sunuluyor. Birkaç model dışında neredeyse her Android cihazda kullanılabiliyor.

Google Stadia’nın sunduğu özelliği denemek için öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Sonrasında ise uygulama üzerinden ayarlar menüsüne gelmeniz ve ‘’ Experiments’’ seçeneğine tıklamalısınız. Son işlem olaraksa ‘’bu cihazda oyna’’ ya tıkladığınızda sahip olduğunuz telefonla platformda desteklenen oyunları oynamaya başlayabilirsiniz.

Stadia geçen Kasım ayında piyasaya sürüldüğünde, yalnızca Google’ın Pixel telefonlarını destekleniyordu ancak şubat ayında Samsung, Asus ve Razer modellerini de listeye ekledi. OnePlus’ın modern cihazlarının çoğu da artık destekleniyor. Bunun yanında her ülkede ulaşım desteği olmayan Google Stadia, gelecek yıllarda sunulduğu ülke sayısını artırması hedefleniyor.

Google Stadia’nın resmi olarak desteklediği telefonlar:

Pixel 2

 • 2XL, 3, 3XL, 3a, 3a XL, 4, 4XL
 • Samsung S8, S8 Plus, S8 Active, Note 8
 • Samsung S9, S9 Plus, Note 9
 • Samsung S10, S10 Plus, Note 10, Note 10+
 • Samsung S20, S20 Plus, S20 Ultra

OnePlus 5

 • 6, 7, 7 Pro, 7 Pro 5G, 8, 8 Pro
 • OnePlus 5T, 6T, 7T, 7T Pro, 7T Pro 5G
 • Asus ROG Phone, ROG Phone II

Razer Phone

 • Razer Phone II
 

kaynak: https://shiftdelete.net/google-stadia-her-android-telefona-geliyor

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap