Google Slaytlar’daki yenilikler: Dokümanlar, kılavuzlar ve yöneticilerle bağlantı kurma ve geliştirilmiş yorumlama
  1. Ana Sayfa

Google Slaytlar’daki yenilikler: Dokümanlar, kılavuzlar ve yöneticilerle bağlantı kurma ve geliştirilmiş yorumlama

0

Bugün, web üzerinde Google Slaytlar’da, oluşturmayı, sunum yapmayı ve sunumları paylaşmayı kolaylaştıracak birçok özelliği kullanıma sunuyor. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

G Suite resmi blog ekibinden alınan 18 Nisan 2018 bu feed, G Suite müşterileri için yeni özellikler ve iyileştirmeler “Google Slaytlar’daki yenilikler: Dokümanlar, kılavuzlar ve yöneticilerle bağlantı kurma ve geliştirilmiş yorumlama” hakkında önemli bilgiler sağlamaktadır.

Google Slaytlar’daki slaytları Google Dokümanlar’a

Artık bir Google Slaytlar sunusundan doğrudan Google Dokümanlar’a bir slayt ekleyebilirsiniz. İsterseniz, o slayda Google Dokümanlar’daki slayt gösterisindeki kaynak sunumuyla bağlantı oluşturabilir ve değişiklikleri tek bir tıklamayla senkronize edebilirsiniz; Google E-Tablolar’dan grafik ekleyip bağlayabileceğiniz gibi. Bu, yinelenen durum çalışmalar yapmanıza ve belgelerinizdeki içeriğin her zaman güncel olduğundan emin olmanızı sağlamaktadır. Dokümanlardaki slaytları nasıl ekleyip bağlayacağınızı öğrenmek için Yardım Merkezi kullanabilirsiniz.

Yeni kılavuzlar ve cetveller kullanarak slaytlarınızı hassas bir şekilde tasarlayın

Artık bir sunum boyunca tutarlı yerleştirme ve hizalama için kılavuz çizgileri ekleyebilirsiniz. Bu kılavuzlar bir sunumdaki tüm slaytlarda gösterilecek ve metin ve nesneler hizalandıklarından emin olmak için bir kılavuza bağlanacaktır.

Ayrıca, metin, listeler, nesneler ve kılavuzların hizalanması konusunda ince ayarlı kontrol sağlayan yeni bir görsel cetvel oluşturulmuş. Cetveldeki girinti belirteçleri, nesneler içindeki metin veya hedefin hizalamasını kontrol etmenize yardımcı olur. Slaytlar’daki kılavuzları ve yöneticileri nasıl kullanacağınızı öğrenmek için Yardım Merkezimizi kullanabilirsiniz.

Tek tek nesneler içindeki metin hakkında

yorum yapma Artık bir metin kutusu gibi bir nesne içindeki belirli bir metin üzerinde bir slaytta yorum yapabilirsiniz. Önceden, yalnızca tüm nesne veya tüm slayt hakkında yorum yapabiliyordunuz. Yorumunuz üzerinde yaptığınız bu ekstra kontrolün, sunumlarda işbirliği yapmayı daha kolay hale getireceği ifade ediliyor.

Slaytlarda çalışma hakkında çok daha fazla bilgiyi Yardım Merkezi’nden okuyabilirsiniz.

Rollover hızı:
Kademeli sunum (özellik görünürlüğü için 15 güne kadar)

Etki:
Bugün Tüm son kullanıcılar için geçerli.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap