1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Slaytlar’da yeni varsayılan video oynatma seçeneği

Google Slaytlar’da yeni varsayılan video oynatma seçeneği
0

Google, Google Slaytlar‘da sunum yaptığınızda videoların varsayılan oynatma biçimini güncelliyor. Şimdi, sunuyu ilerletmek için tıkladığınızda video oynamaya başlayacaktır. 

Önceden, sunum yapan kişinin oynatmaya başlamak için özellikle videoyu tıklaması gerekiyordu.Bu başlatma ile, artık oynatmayı kontrol etmek için üç seçenek var:

  • Oynat (tıklandığında) – Video, slaytı ilerlettiğinizde oynatılacaktır. (Bu, yeni varsayılan seçenektir.)
  • Oynat (otomatik olarak) – Video, siz ilerlemek için tıklamanıza gerek kalmadan oynatılır.
  • Oynat (manuel) – Sunum sırasında özellikle slayttaki gömülü videoyu tıkladığınızda video oynatılacaktır. (Bu önceden varsayılandı.)

Yeni tıklamayla oynatma seçeneği, diğer animasyon veya slayt geçişleriyle aynı şekilde çalışır. Gömülü video içeren bir slaytı sunarken, bir tuşa basarak, fareyi tıklayarak veya uzak bir tıklayıcı kullanarak slaydı ilerletin; video oynamaya başlayacaktır. Videonun oynattığı sırayı animasyonlar kenar çubuğunda ayarlayabilirsiniz, böylece slayttaki diğer animasyonlarla oynatmayı koordine edebilirsiniz.

Varsayılan davranıştaki bu değişikliğin yalnızca başlatma gerçekleştikten sonra eklenen videolar için geçerli olacağını unutmayın. Zaten sunumlarda olan videolar, oynatma türünü otomatik olarak değiştirmez, ancak bunları format seçeneklerinde manuel olarak değiştirebilirsiniz.

Yeni varsayılan, sunumların daha iyi akmasına ve dikkat dağıtıcı unsurların azaltılmasına yardımcı olacak, böylece sunum yapan kişiler tıklamaları gereken yer yerine içeriğe odaklanabilecek.

 

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap