Google Sites: İçindekiler tablosu ekleme

Google Sites İçindekiler Tablosu: Bir sayfaya içindekiler tablosu eklemek, SSS, dokümantasyon veya wiki gibi metin odaklı içeriklerin gezinmesini kolaylaştırır.

Google Sites İçindekiler Tablosu: Bir sayfaya içindekiler tablosu eklemek, SSS, dokümantasyon veya wiki gibi metin odaklı içeriklerin gezinmesini kolaylaştırır.

 Editörler, basit bir tıklama başlıklarıyla bir sayfaya içindekiler tablosu ekleyebilir ve alt başlıklar, sayfaya içerik eklendikçe otomatik olarak güncellenir. 
 
İçindekiler tablosu ayrıca editörlerin içeriklerini okuyucuların anlaması daha kolay bir yapıda düzenlemelerine yardımcı olur. Site görüntüleyicileri, istediğiniz başlığa tıklayarak ve aynı pencerede o bölüme otomatik olarak atlayarak sayfanın bölümlerinde hızlı bir şekilde gezinebilir.
Editörler sayfanın içeriğini ve yapısını eklerken veya düzenlerken, içindekiler otomatik olarak güncellenerek bakımı kolaylaştırır. 
 
Varsayılan olarak, içindekiler başlığı, başlıkların hiyerarşi yapısına bağlı olarak girintili olacaktır, ancak düzenleyiciler içindekiler stilini değiştirme ve girintileri kaldırma seçeneğine sahiptir. 
 
Girintileri kaldırmak için içindekiler tablosuna tıklamanız ve Düzleştir‘i seçmeniz yeterlidir. Tekrar girintilemek için Girinti‘yi seçin.

Google Sites İçindekiler tablosu ekleme:

Görüntüleyenlerin sayfa yapınızda gezinmesine yardımcı olmak için içindekiler tablosu ekleyebilirsiniz. İçindekiler tablosu, sayfanızı düzenlediğinizde otomatik olarak güncellenir.

Bilgisayarınızda yeni Google Sites‘ta bir siteni açın.

Sağ üstte, Ekle → İçindekiler’i tıklayın.

 

Önemli: Sitenizin, içindekiler bölümüne eklenecek başlıklar ve alt başlıklar içerdiğinden emin olun. Başlıkları ve alt başlıkları nasıl ekleyeceğinizi öğrenin.
İçindekiler bölümünü kullanmak için sitenizi yayınlayın.

İçindekiler Makale Örnegi:

 

Not: İçindekiler tablosunu silmek için ilgili tabloyu → Parçayı sil simgesine tıklayın.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Belirli bir bütçe ayırarak satın aldığımız akıllı telefonlarımızı, sonrasında özenle korumamız gerekiyor. Bu durumlarda en büyük yardımcımız da tabii ki kılıflar.

Blogger Kullanıcıları Müjde: Artık Yeni Blogger’ı Deneyebilirsiniz

'Haberler' sekmesini bu ayın sonunda hizmete sokması bekleniyor.

Facebook’un ‘Haberler’ Sekmesi Bu Ay Sonunda Yayınlanıyor