1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Sites için yeni özellikler: Şablonlar, duyuru banner’ları ve Google Hesapları olan çocuklar için erişim

Google Sites için yeni özellikler: Şablonlar, duyuru banner’ları ve Google Hesapları olan çocuklar için erişim
+ - 0
 G Suite Güncellemesi: Google Sites için Yeni özellikler: Şablonlar, duyuru afiş, ve Google Hesapları ile çocuklar için erişim
Google, Yeni Google Sites‘e üç özellik ekliyor ( sites.google.com/new ):
  • Site şablonları – Genel kullanımlar için optimize edilmiş yüksek kaliteli siteleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturun.
  • Duyuru banner’ları – Site ziyaretçilerinin zamana duyarlı güncellemeleri gördüğünden emin olmak için önemli bilgileri vurgulayın.
  • Family Link hesapları için erişim – Siteleri görüntülemek ve düzenlemek için Family Link tarafından yönetilen Google Hesaplarına sahip kullanıcıları etkinleştirin.
Aşağıdaki daha fazla ayrıntıya bakın veya Sitelerin uzaktan çalışmayı ve öğrenmeyi nasıl desteklediğini görmek için Cloud Blog’una bakın.
Umarız bu yeni özellikler, COVID-19‘un etkisiyle uğraşırken, site oluşturmayı ve kullanmayı kolaylaştırır. 

Örneğin, duyuru banner‘ları işletmelerin önemli bilgileri müşterilere hızlı bir şekilde iletmelerine yardımcı olabilir. Tasarım veya kodlama becerisine ihtiyaç duymadan yüksek kaliteli siteler oluşturmak için şablonların kullanılması, eğitim kurumlarının ve işletmelerin uzaktan öğrenmeyi ve çalışmayı sağlamasına yardımcı olabilir. Genel olarak, geliştirmelerin Siteleri dağınık kitleler arasında bilgi paylaşmak için daha kullanışlı bir araç haline getirmesini umuyoruz. Sitelerin uzaktan çalışmayı ve öğrenmeyi nasıl destekleyebileceğihakkında daha fazla bilgi edinmek ve yayınlamak için Bulut Bloğ’una bakmayı düşünebilirsiniz.

Ek detaylar

Site şablonları

Yaygın site kullanımları için 16 dilde mevcut 10 şablon oluşturuldu . Tek bir tıklama ile profesyonel bir görünüm ve his ile belirli bir amaca uygun bir site başlatabilirsiniz. Ardından, siteyi kendi sitenize dönüştürmek için özelleştirebilirsiniz. Şablonların oluşturmayı kolaylaştıracağı sitelere örnekler:

Yardım merkezleri: Kullanıcıların, uzaktan işgücü veya öğrenciler için uzaktan öğrenmeyi mümkün kılan araçlar gibi yeni araçların ve kaynakların nasıl kullanılacağını öğrenmelerine yardımcı olun.
Proje siteleri: Meslektaşlarınızın veya sınıf arkadaşlarınızın bir proje üzerinde uzaktan işbirliği yapmalarına yardımcı olun.
Sınıf veya ekip siteleri: Ekip kaynakları ve bilgileri için merkezi bir yere sahip olun.
Kulüp siteleri: Öğrencilerin uzaktan öğrenirken kulüp etkinliklerine devam etmelerini sağlayın.
Küçük işletme siteleri: Müşterileriniz sosyal uzaklıklardayken restoranınız veya tasarım hizmetleriniz gibi işletmeniz hakkında bilgi sahibi olun.
Daha fazla şablon oluşturuyoruz ve şablonları daha fazla dilde kullanıma sunmak için çalışıyoruz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde mevcut iş sitelerine eklenen genel işletme siteleri için daha fazla şablon göreceksiniz. Google Sites’ta şablon kullanma hakkında daha fazla bilgi için Yardım Merkezimizi kullanın . Duyuru bannerları Müşteri geri bildirimlerine dayanarak oluşturulan duyuru banner’ları, site sahiplerinin ziyaretçilere zamanında ve önemli mesajlar iletmelerine yardımcı olur.

 
Bilgileri, sitenin üst kısmında yer alan bir şeritte görüntüler ve sayfaya geldiklerinde görüntüleyenlerin dikkatini çeker. Müşterilerin afişleri kullanma yolları şunlardır:

 

  • Büyük bir şirketteki bir işletme yöneticisi, daha büyük sitedeki yeni eklenen sayfaları ve bilgileri vurgulamak için çalışanların kaynak sitesine bir banner ekleyebilir.
  • Küçük işletme sahibi, müşterileri değişen çalışma saatlerini veya işletme uygulamalarını uyarmak için bir banner ekleyebilir.
  • Öğretmen, öğrencilere yeni bir ödev gönderildiğini bildirmek için sınıf sitesine bir banner ekleyebilir.

Family Link ile yönetilen hesaplara erişim

Şimdiye kadar , Family Link ile yönetilen kişisel Google Hesaplarına sahip kullanıcılar siteleri görüntüleyemedi veya düzenleyemedi. Değerli kaynaklara erişimin artırılmasına yardımcı olmak için Family Link ile yönetilen Google Hesaplarının herkese açık siteleri görüntülemesini ve onlarla paylaşılan siteleri görüntülemesini ve düzenlemesini mümkün kılındı.

Family Link tarafından yönetilen kişisel Google hesapları artık Sitelere erişebilse de, G Suite Eğitim Sürümü hesaplarına sahip öğrenciler, Sitelerde ve diğer G Suite hizmetlerinde okul çalışmalarına giriş yapmak ve tamamlamak için okul hesaplarını kullanmaya devam etmelidir.

Önemli Not: Bu yalnızca yeni Sitelerle oluşturulan siteler için geçerlidir. Family Link tarafından yönetilen kişisel hesaplar yine de klasik Sitelerle yönetilen siteleri görüntüleyemez veya düzenleyemez. Family Sites ile yönetilen Hesaplarla Google Sites’ı kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezini kullanın.

Banner ayarlar (Dişli) Bir hafta 10 gün içinde aktif olur

 

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap