Google Sites +1 Düğme Ekleme
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Sites +1 Düğme Ekleme

0

Google Sites sitesine Google +1 Butonu entegre etmek isteyebilirsiniz. Bu eklentiyi sayfanınızın içeriğine, sitenizin kenar çubuğuna, ya da satır içine +1 düğmesini yerleştirelebilirsiniz. Bu yazımızda, bu seçeneklerin açıklamalarını anlatacağım.Google Sites Kenar Çubuğu için Google +1 Düğme Ekleme, Google Sites sitesi kenar çubuğuna +1 düğme eklemek için, aşağıdaki adımları izleyin. Aşağıdaki adımları uygulayarak web sitesindeki tüm sayfalarınıza kenar çubuğu düğmesini ekleyebilirsiniz

+1 Gadget

Sağ üst kısımdan Diğer > Siteyi yönet
Sol tarafda > Site düzeni
Kenar çubuğu öğesi ekle tıklayın
Açılan sayfada Yeni sayfa öğesi seçin > +1 Düğmesini bulun ve ekle tıklayın
Kenar çubuğu menüsünde farenizle sürükleyerek istediğiniz konuma gadgeti bırakarak +1 Düğmeyi konumlandırın.
Yaptığınız işlemleri kaydetin.

Siteyi yönet

 

Google Web Sitesi İçerik Alanı için Google +1 Düğmesi ekleme:

 

Google Sites web sitesinde içerik alanına +1 düğme eklemek için, aşağıdaki adımları izleyin. Aşağıdaki adımları izleyerek, web sitenizin tüm sayfalarında aynı işlemi yapmanız gerekecektir.
+1 düğmesini eklemek istediğiniz sayfaya gidin
Sayfayı Düzenle simgesini Tıklayın ( sayfasınızın sağ üst köşesinde küçük bir “kalem” simgesi yanında (e) yazan)
+1 Düğmesi için istediğiniz yere fare imlecini tıklayın. İmleç Sayfanızda yazı içeriği alanında olmalıdır.Dış kısma çıkmayın.
Sol üstte menüden Ekle tıklayın +1 Düğme seçeneğini seçin
Tıklama sayısı ve boyutlandır kısımlarından önizlemelerle hoşunuza gideni belirleyin ve kaydet tıklayın.Sayfayı da kaydedin.

 +1 düğmesi

Üçüncü Taraf  Google +1 Düğme Ekleme

Bazı durumlarda, farklı Google +1 Button eklemek isteyebilirsiniz.  Böyle zamanlarda üçüncü taraf aracı daha iyi bir seçim olabilir. Google Sites özgün gadgetlerini  Google +1 düğmesi gibi incelemek için Google Sites sayfaları ziyaret edebilirsiniz. Sayfalarınızda bu gadget eklemek için, kayıtlı bir kullanıcı olarak, düğmeyi eklemek istediğiniz sayfaya gidin sitenize giriş yaparak aşağıdakileri uygulamayın.Sayfa Düzenle tıklayın.

  1. Ekle tıklayın imleci sayfanızda konumlandırın. > Diğer Gadgetler tıklayın.
  2. Sayfanıza bir gadget ekleyin menüsü açılacak.
  3. URL Yolu İle Gadget Ekle tıklatın
  4. Kutu içine aşağıdaki örnek gadget URL’yi Yapıştır
Örnek : http://prac-gadget.googlecode.com/files/button-plusone.xml

Diğer Gadgetler

Gadgetinizin ayarlarını yapılandırın.

Diğer Gadgetler

NOT: Arka plan alanında rengi belirlemek için farklı renkler kullanmak isteyebilirsiniz Bunun yerine gerçek renk adları onaltılık gösterimi kullanımını gerektirir. Örneğin, # FFFFFF, beyaz, # FF0000 kırmızı gibi. Genelde bu kullanılmamakta ancak webmonkey.com site listesi ile renkleri değiştirebilirsiniz.
Sayfanızın önizlemesini yaptıktan sonra değişikliklerinizi kaydedin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap