1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google, Siteleriniz için tutarlı yapı ve tasarım, yeni Google Sites’ta özel şablonlar kullanın

Google, Siteleriniz için tutarlı yapı ve tasarım, yeni Google Sites’ta özel şablonlar kullanın
0

Genel site kullanımları için oluşturulmuş mevcut on site şablonuna ek olarak, artık özel site şablonlarını kuruluşunuz genelinde dağıtabilirsiniz. Kuruluşunuz içinde bilgileri nasıl görüntülediğiniz ve paylaştığınız için en iyi şekilde çalışan şablonlar oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz. 

 
Ek olarak, iş arkadaşlarınız özel şablonlara kolayca erişerek, bunları gerektiği gibi hızla uyarlamalarına ve kullanmalarına olanak tanır. Bu, sitelerinizi biçimlendirmek ve yapılandırmak için harcanan zamanı azaltır ve size fikirlerin etkiyi yaratmaya odaklanmanız için daha fazla zaman verir.

Ortak site kullanımları için oluşturulmuş

on varolan site şablonunun yanı sıra, artık özel site şablonlarını kuruluşunuz genelinde dağıtabilirsiniz. Kuruluşunuzdaki bilgileri nasıl görüntülediğiniz ve paylaştığınız konusunda en iyi şekilde çalışan şablonlar oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz. 

Ayrıca, iş arkadaşlarınız özel şablonlara kolayca erişebilir ve bunları gerektiği gibi hızlı bir şekilde uyarlamalarına ve kullanmalarına izin verebilir. Bu, sitelerinizi biçimlendirmek ve yapılandırmak için harcanan zamanı azaltır ve fikirleri etkiye dönüştürmeye odaklanmak için daha fazla zaman verir.

Şablon önizlemeleri, alan adınızın şablon galerisine bir site göndermeden şablon sitelerini ekibinizle paylaşmanın hızlı ve kolay bir yoludur. URL‘DEKİ site kimliğinden sonra/template/preview” ekleyin. Bu, okuma veya düzenleme izinlerine sahip herhangi bir kullanıcının taslak siteyi görüntülemesine veya sitenin bir kopyasını oluşturmasına izin verecektir. Yayımlanmış görüntüleyici izinlerine sahip kullanıcıların bir şablonu önizleyemediğini unutmayın.

 

Varolan Site şablonları için genişletilmiş dil desteği

Şu anda desteklenen on altı dile ek olarak, mevcut site şablonlarını aşağıdaki ek dillerde de kullanabilirsiniz:

  • Avustralya İngilizcesi
  • Filipinli
  • Hindi
  • Endonezya
  • Koreli
  • Polonyalı
  • Basitleştirilmiş Çince
  • Türk
  • Vietnam

kaynak: https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/06/custom-templates-for-new-google-sites.html  

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap