Google, Search Console Discover raporu artık Chrome verilerini içeriyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google, Search Console Discover raporu artık Chrome verilerini içeriyor

0
 

Google, Discover, kullanıcıların belirli bir şey aramadıklarında bile en sevdikleri konularla güncel kalmaları için popüler bir yoldur. Yayıncılar ve site sahipleri Discover performans raporuna zaten erişebilir sitenizin Android veya ios’ta Google uygulamasında nerede göründüğünü Keşfet bölümünde nasıl performans gösterdiğine dair önemli metrikleri gözden geçirmek için.

İnsanların Discover içeriğiyle karşılaşmasının bir başka yolu da, Discover da yaşadığı Android veya ios’ta Chrome’da yeni bir sekme açmalarıdır. Önceden, Chrome’dan Discover trafiği mevcut Discover performans raporuna dahil edilmemiştir.

Google, Şimdi, Chrome da dahil olmak üzere sitenizin tüm Discover gösterimlerini ve tıklama istatistiklerini görmek için Search Console’da tek bir yer sağlıyoruz.

 

Önümüzdeki birkaç ay boyunca, bu veriler yavaş yavaş sitenizin Search Console Discover performans raporunda görünecektir. Bu, sitenizin bildirilen trafik seviyelerinin bulundukları yerden artabileceği anlamına gelir.

Bugün trafiğin küçük bir yüzdesinden başlayarak ve yavaş yavaş yayılarak, Chrome’dan gelen trafiği keşfedin yeni kökeni yönlendirenhttps://www.google.com/ bu nedenle, Google uygulamasında Discover için kullanılanlarla tutarlıdır. Bu bir öncekinin yerini alacak www.googleapis.com/auth/chrome-content-suggestions yönlendiren.

Ayrıca Bkz. Google Discover sayfası ve daha fazlasını açıklayan web siteniz Discover içeriğinin nasıl görünebileceği ve dikkate alınması gereken ipuçları hakkında.

 

kaynak: https://developers.google.com/search/blog/2021/02/search-console-performance-discover-chrome

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir