Google, Search Console Discover raporu artık Chrome verilerini içeriyor

Google, Şimdi, Chrome da dahil olmak üzere sitenizin tüm Discover gösterimlerini ve tıklama istatistiklerini görmek için Search Console’da tek bir yer sağlıyoruz.

Google, Şimdi, Chrome da dahil olmak üzere sitenizin tüm Discover gösterimlerini ve tıklama istatistiklerini görmek için Search Console'da tek bir yer sağlıyoruz.
 

Google, Discover, kullanıcıların belirli bir şey aramadıklarında bile en sevdikleri konularla güncel kalmaları için popüler bir yoldur. Yayıncılar ve site sahipleri Discover performans raporuna zaten erişebilir sitenizin Android veya ios’ta Google uygulamasında nerede göründüğünü Keşfet bölümünde nasıl performans gösterdiğine dair önemli metrikleri gözden geçirmek için.

İnsanların Discover içeriğiyle karşılaşmasının bir başka yolu da, Discover da yaşadığı Android veya ios’ta Chrome’da yeni bir sekme açmalarıdır. Önceden, Chrome’dan Discover trafiği mevcut Discover performans raporuna dahil edilmemiştir.

Google, Şimdi, Chrome da dahil olmak üzere sitenizin tüm Discover gösterimlerini ve tıklama istatistiklerini görmek için Search Console’da tek bir yer sağlıyoruz.

 

Önümüzdeki birkaç ay boyunca, bu veriler yavaş yavaş sitenizin Search Console Discover performans raporunda görünecektir. Bu, sitenizin bildirilen trafik seviyelerinin bulundukları yerden artabileceği anlamına gelir.

Bugün trafiğin küçük bir yüzdesinden başlayarak ve yavaş yavaş yayılarak, Chrome’dan gelen trafiği keşfedin yeni kökeni yönlendirenhttps://www.google.com/ bu nedenle, Google uygulamasında Discover için kullanılanlarla tutarlıdır. Bu bir öncekinin yerini alacak www.googleapis.com/auth/chrome-content-suggestions yönlendiren.

Ayrıca Bkz. Google Discover sayfası ve daha fazlasını açıklayan web siteniz Discover içeriğinin nasıl görünebileceği ve dikkate alınması gereken ipuçları hakkında.

 

kaynak: https://developers.google.com/search/blog/2021/02/search-console-performance-discover-chrome

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2019 öğretim yılının başında sadece 7 milyon öğrenciye ev sahipliği yapan Microsoft Teams, bugün geldiği nokta ile rakiplerine göz dağı veriyor.

Microsoft Teams, Önemli Bir Sınırı Daha Aşarak Rakiplerine Gözdağı Verdi

Netflix, 2021 Yılının En İddialı Yapımlarından Tribes of Europa'nın Fragmanını Yayınladı

Netflix Dizisi Tribes of Europa’nın Fragmanı Yayınlandı