Google Plus’ın Ardından Inbox ve IFTTT de Kullanılamayacak
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Plus’ın Ardından Inbox ve IFTTT de Kullanılamayacak

0

Google Gmail Kullanıcıları İçin Kötü Haber: Google Plus’ın Ardından Inbox ve IFTTT de Kullanılamayacak.

Mart ayı sonunda birçok hizmetini durdurmaya hazırlanan Google , Nisan 2019 ayı ile birlikte ilginç bir döneme giriyor.

Bu hafta başında GoogleGmail’in üretime odaklı bir uygulaması olan Inbox uygulamasını kapatacağını bildirdi. Perşembe günüyse IFTTT (If This Then That) tarafından kullanıcılarına Gmail ile ilişkili birçok özelliğin Mart 2019 sonunda kaldırılacağı bildirildi.

Bilmeyenler için IFTTT, insanların basit web komutlarını kullanabildikleri küçük bir uygulama. İnsanların bazı komutların zamanlamasını önceden ayarlayarak zamanı geldiğinde “geç kalıyorum!” şeklinde bir uyarı verip bir butona basarak işlemin yapılmasını sağlayan bir sistem.

Gmail’de de ‘gönderilen’ ya da ‘kendimize gönderdiğimiz’ mailler için kullanılan bu özellik 31 Mart tarihinden itibaren kullanılamayacak.

Mart 2019 ayının sonu ve Nisan 2019  ayının başı, Google uygulamaları ve servisleri için değişken bir dönem olacak. 
Yukarıda da belirttiğimiz gibi Inbox2 Nisan 2019 tarihinde kapanacak ve buradaki e-posta kullanıcıları Gmail’e aktarılacak. Aynı tarihte tarih Google+ için de son gün olacak.

Kaynak:   https://mashable.com/article/gmail-ifttt-shutdown-google/#HjoVB2cYjaqS

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap