1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Plus Topluluk Bildirimlerini Durdurma

Google Plus Topluluk Bildirimlerini Durdurma
+ - 0

Google Plus topluluk makale paylaşım maillerinden bunaldınız mı? Topluluktan çıkmadan yoğunlaşan mailleri durdurarak ilgi duyduğunuz makaleleri tekrar takip edebilirsiniz.

Google Plus toplulukları, kullanıcıların bir araya gelerek ortak ilgi alanlarında paylaşım yaptıkları çevrelerdir. Çevreler beğenileri ve sunumlarını kendi bünyesinde oluşturulan kategoriler içerisinde sunabildikleri gibi, kategori olmadan genel olarak da yayın yapabilirler. Topluluğa üye olmayan kişiler bu alanlarda yayın ve yorum yapamazlar.

Google Plus topluluk üyelerinin paylaşımları sonucu gelen maillerden bunalmış olabilirsiniz.

Yoğun şekilde gelen bu mailleri almak istemiyor olmanız çok doğaldır. Böyle bir durum yaşarken topluluktan çıkmamayı da düşünebilirsiniz.

 Daha önce çan olarak görülen bu resim şu anda üç nokta olarak karşınıza çıkıyor. Topluluktan çıkmadan, mail almadan, sadece istediğiniz anda ilgili makale akışını takip edebilirsiniz.

Google Plus Topluluk Bildirimlerini Durdur:

1. Katılım sağladığınız topluluk sayfasına giriş yapın

2. Topluluk logo fotoğrafının sağ üst kısmında üç nokta simge göreceksiniz. Bu üç noktaya tıklayıp açın.

3. Tercihler seçeneğine tıklayın. Yeni bir pencere açılacaktır. “Yeni yayınlarla ilgili bildirim alın” sağ tarafındaki kutucuğu sol tarafa çekin.

 
4. Bir tıklama ile bildirimleri açabilir veya kapatabilirsiniz.

Topluluk ile ilgili bildirim ayarlarından yapacağınız bu uygulama ile topluluktan ayrılmadan canınız istediğinde giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Bir mukayese yapın. Facebook da tanımadığınız birini eklerken Facebook neredeyse elimizi koparacak gibi ikaz ediyor. Bak tanımıyorsan ekleme. Aldırmayıp eklediğinizde birkaç gün içinde size farklı nedenlerden dolayı, günlük, haftalık kısıtlama cezası verebiliyor.

Siz de çıldırıyorsunuz çareler arayarak birilerine çatmak istiyorsunuz. Ancak boşuna uğraşıyorsunuz. Sesinizi duyan olmuyor. Yönlendirdiği sayfa ingilizce dilinde ve bir şey anlamıyorsunuz.

Suskun bir şekilde bekleyişe geçiyorsunuz. Allah’tan Google Translate var ve tüm sitelerde çeviri yapıyor. Bu bile büyük bir lütuftur.

Bazı konuların değerini anlamak için konuyu yaşamak gerekir. Google’un neredeyse birçok ürününü kullanıyorum, bugüne kadar bana sopa göstermedi, ceza vermedi. Tam tersi yapıcı yol gösterdi. Google kullanımını bilmeyenler önceki alışkanlıklarından kurtulamıyorlar.

Tek bir kalem üzerinden aynı konulara devam ediyorlar. Yapacak bir şey yok. Bir kişi direksiyon da, 10 kişi de onu takip ediyor. Biri kalkıp dön şuradan diyemiyor.

Korkularından mı? Hayır! Yapı meselesi. Araştırmacı olmak için araştırma duygularının gelişmiş olması gerekir. Bu kafa ile bir filmi 50 sene daha seyrederiz. Sahneler aynı kalır, sadece oyuncular değişir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap