Google Plus Koleksiyonlarıyla Daha Fazla Takipçi Kazanın
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Plus Koleksiyonlarıyla Daha Fazla Takipçi Kazanın

0
 Herkesin neden Google Plus’da koleksiyonlar kullanması gerekiyor? Google Plus, rakipleri Facebook ve Twitter’dan çok da farklı olmayan bir sosyal ağ platforumu. Google Plus‘da kullanıcılar, ana özet akışınızda belirli bir içerik almak için kişisel bir profil oluşturabilir, yazılı veya multimedya yayınları yayınlayabilir ve diğer hesapları izleyebilir. 
 Diğer sosyal ağlardan farklı olarak, Google Plus kullanıcılarının, Gmail ve YouTube gibi diğer Google hizmetlerine giriş yapmak için kullanılan hesapları birleştiren ağa erişmek için, tamamen yeni bir hesap oluşturması gerekmez.2011 yılında başlatılan

sosyal ağ platforumu Google Artı, ile birçok kullanıcı bağlantılarını organize etmek için bir yol buldu ve hedef kitleleri yerine herkes tarafından görülebilir bir yayın seçip çevreler, Circles özelliği ile kaynaştı. 

 Zamanla içinde çevreler, Circles üzerindeki  ilgi önemli ölçüde azalarak ağ, üzerindeki kullanıcılar Twitter veya Instagram’da olduğu gibi diğer kullanıcıları takip etmeye ve yayın göndermeye başladı.
 Google artıda yapılan bazı değişiklikler sonucu, Google Plus’ı terk eden birçok kişi ve şirket geri dönmeye başladı.

Kullanıcılar ayrıca Google Plus‘a mevcut Gmail ve Youtube hesaplarıyla katılabilir

Google Plus Koleksiyonları Nelerdir?

Google Plus Koleksiyonları, eti ketve kategorilerin tüm önemli blog yayınlama platformlarında olduğu gibi çalışır. Pinterest’teki Forumlar’a çok benzemektedir.

 Kullanıcıların kendi içeriklerini Google Plus sosyal ağında konuya göre düzenlemesinin basit bir yoludur. Koleksiyona gönderilen yeni yayınlar, yazarın Google Plus profil sayfasında ana sayfa akışının üstünde ve ayrıca seçilen Koleksiyon’un kullanıcının profilinde bulunduğu tek sayfa içinde görünecektir.

Bir Google Plus kullanıcısı, başka bir kullanıcının ana profilini izlediğinde, tüm Topluluk yayınlarına ve bu kullanıcıların tüm Koleksiyonlarına gönderdiği yayınlara abone olurlar. 
 Alternatif olarak kullanıcılar yalnızca bir Koleksiyon izlemeyi seçebilirler. Bu, yalnızca o belirli Koleksiyon’a eklenen yayınlara abone olur.

Örneğin: Tom, Selin, Google Plus profilinde yayınlar için üç koleksiyona sahip olabilir. Biri Bahçecilikle ilgili mesajlar, diğeri ise Seyahat ve Star Wars ile ilgili yayınları kapsayabilir.
Tom’un profilini takiben, Evde Besleme sayfanızda Bahçecilik, Seyahat ve Yıldız Savaşları gibi tüm yayınlar için sonuçlanır. Ana profilini izlememek ve yerine Star Wars Koleksiyonunu takip etmeyi seçmek yalnızca Star Wars ile alakalı içeriğini gösterecektir. Bahçecilik veya Seyahat ile ilgilenmiyorsanız ancak en yeni Star Wars haberleri hakkında güncel bilgi almak istiyor olabilirsiniz. Bu harika bir şey ve oldukça kullanışlıdır.
Google Plus Koleksiyonları, Pinterest Board’lara benzer. 
 
https://guney59.blogspot.com.tr/search/label/Pinterest
 
Koleksiyonlar, kullanıcı profillerinde görünür ve kendi benzersiz web adresine sahiptir
Kullanıcılar, bir Koleksiyonu sahibi olmadan izleyebilir.

Neden Google Plus Koleksiyonları Çalışır?

Koleksiyonlar, belirli bir konuyla ilgili yayınları garanti altına aldığı için tam bir Google Plus profiline kıyasla kullanıcılara daha cazip gelir.Bir kullanıcı, yayınlanan farklı konulardan dolayı, en sevdiği yazarını Google Plus’da izleyemez; ancak, yazarın ilgisini çeken konularla ilgili yayınlar içeren Koleksiyonlarından bir veya ikisini izleyebilir. Google Plus Koleksiyonları genellikle kullanıcı profillerine göre daha büyük takipçi sayısına sahiptir.

Koleksiyonların bu kadar popüler olmasının bir diğer nedeni, Google Plus Ağında ne kadar çok yükselmelerinden kaynaklanmaktadır. Google Plus, hem Ana Sayfa özet akışındaki özel promosyon widget’larından hem de ana gezinti menüsünde belirgin olarak bağlantılı olan özel Koleksiyonlar sayfasından kullanıcıların Koleksiyonlarını ücretsiz olarak teşvik eder.Google Plus Koleksiyonlarında içerik yayınlamanın SEO da da bir etkisi olabilir. Google Plus’daki bir web sayfasına bir bağlantı yayınlamak, büyük Google arama motoru veri tabanında kaydettirmenin en hızlı yollarından biri olduğu kesindir.Örneğin: “Organik Gıda” adlı bir Google Plus Koleksiyonunda “5 En İyi İçecek Tarifleri” adlı bir makaleye bağlanmak, çevrimiçi tüm jenerik içki yemek tariflerine karşı rekabet etmek yerine organik içecek tarifleri için sıralamaya yardımcı olabilir.

Kullanıcılar, isterlerse Koleksiyonlar’da yayınlamayı tercih edebilirler; ancak bu ücretsiz ve kullanımı kolay özellik kullanmamak, içeriğini önemli ölçüde potansiyel olarak görebilecek kişi sayısını azaltmaktadır.

Koleksiyonları kullanıcı profillerinden daha fazla kişi takip ediyor
Google Plus, Koleksiyonları ücretsiz yükseltti. Bir Koleksiyona yayın ekleme SEO‘yu geliştirebilir.

Google Plus Koleksiyonu Oluşturma

Google Plus’da Koleksiyon Yapmak çok kolay ve yalnızca bir dakika sürer. Bir kullanıcının yapabileceği koleksiyon sayısına ilişkin bir sınırlama şu anda gözükmemektedir.
https://plus.google.com/ ” adresinden Google Plus’a giriş yaptıktan sonra , ekranın sol tarafındaki ana menüdeki Koleksiyonlar bağlantısını tıklayın.
Google Plus şimdi size diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan Öne Çıkan Koleksiyonların tümünü gösteriyor olmalıdır. Ekranın üst orta bölümünde, Featured (şimdi nerede olduğunuzu), Following (İzlediğiniz diğer kullanıcıların yaptığı tüm Koleksiyonları listeleyen) ve Yours adlı üç bağlantı olacak. Sevgilerim üzerine tıklayın.
Bu sonraki sayfada şimdi + simgesi ve Koleksiyon oluştur metni olan beyaz bir kutu görmeniz gerekir. Şuna tıklayın.
Şimdi Koleksiyonunuz için bir isim girmeniz istenecektir. Bu herhangi bir şey olabilir ve aşağıdaki ayarların tümü gibi gelecekte de herhangi bir zamanda değiştirilebilir.
Koleksiyonun gizliliği varsayılan olarak Genel olarak ayarlanmalıdır. Bu, diğer kullanıcılar tarafından keşfedilebilir hale getirir ve sizi veya Koleksiyonu takip etmemiş olsalar bile, yayınlarınızı herkese görüntülemesine izin verir.
Açıklama alanını doldurmayı unutmayın. Bu, diğer kullanıcıların Koleksiyonun ne olduğunu bilmesine olanak tanıyan ve Google’ın Google Plus’daki diğer kişilere tavsiye etmesine yardımcı olacak etkili bir yoldur . Bu işlem tamamlandıktan sonra Oluştur’u tıklayın.
Sonraki panelde Google Plus tarafından sağlanan varsayılan bir kapak resmi seçme seçeneği sunulacak. İsterseniz kendi resimlerinden birini de yükleyerek kullanabilirsiniz. Bu resim, bu Koleksiyon’un Google Plus’daki tüm görselleştirmelerinde gösterilecektir.

Bir renk seç. Her bir renk iyi, her biri profil sayfanızda göze çarpmasına yardımcı olmak için oluşturduğunuz her Koleksiyon için farklı bir renk seçmek iyi bir fikir.
Renk ayarları altında “Çevrelerinizde bulunan kullanıcılar otomatik olarak bu Koleksiyonu takip ediyor” metni ve bir anahtar olacak. Mevcut izleyicilerinizin tümünün bu Koleksiyon’daki yayınlarınızı göreceği şekilde etkinleştirilmesini öneririz. Devre dışı bırakmak, esasen birinci kürede başlayacağınızı ve takipçilerinizden panoyu takip etmesini istemeniz gerekeceği anlamına gelir.
Tüm ayarlarınız kilitlendiğinde, panelin sağ üst köşesindeki Kaydet’i tıklayın.
Kaydet’i tıkladığınızda sizi yeni Koleksiyon’a götürür. 

Koleksiyonu en iyi duruma getirme

Bir web sitesini arama motorları için en iyi duruma getirmenin nasıl önemli olduğu gibi , Google Plus Koleksiyonunu mümkün olduğunca keşfedilebilir ve alakalı hale getirmek de gereklidir. Google Plus, diğer kullanıcıların ilgi alanlarına dayalı olarak dinamik olarak dinlenmesini önerir; bu nedenle, bir Koleksiyonun konusunu başlığında ve açıklamasında doğru hedef anahtar kelimelerle belirtmeniz önemlidir. “Tatil 2016” olarak adlandırılan bir koleksiyon, belirsiz bir başlığa sahip olmakla birlikte Çin, Seyahat veya bunların ikisinin birleşimi ile ilgilenen hedeflenen kullanıcılara gösterileceği için “Çin Seyahat İpuçları” isimli bir Koleksiyon nedeniyle çok fazla maruz kalmayacak.

Açıklamada , Çin Seyahat İpuçları Koleksiyonunun açıklamasıyla ilgili anahtar kelimelerle “Çin ve Asya’ya seyahatle ilgili pratik ve ilginç ipuçları ve haberler” gibi bir şey olması gerektiği gibi optimize edilmelidir . “Asya” sözcüğünü kullanmak, başlığın “seyahatini” tekrarlamak yerine “seyahat etmek” i kullanmaya devam ederken Topluluğun genel Asya seyahati ile ilgilenen daha geniş bir kullanıcı tabanına gösterilmesine yardımcı olacaktır,

 
Akılda tutulması gereken başka bir şey yayın sıklığıdır. Aktif Koleksiyonlar, Google Plus’da sadece birkaç yayına sahip olanlar olduğundan daha fazla terfi eğilimi gösteriyor; bu nedenle, Koleksiyonlara sürekli ve sıklıkla yayın göndermeniz son derece önemlidir. 
 
Her iki üç saatte bir yeni bir yayın sonrası yayın yapmak için iyi bir oran.
Bir Koleksiyonun başlığına ve açıklamasına hedef anahtar kelimeler eklemek önemlidir

Aynı anahtar kelimeleri tekrar etmeyin! Neyi 

Yapmayın!Google Plus çoğunlukla insanlar yerine algoritmalar tarafından denetlenir ve maalesef bu sistemin ne tür bir içeriğin ağ üzerinde yayınlandığını ve nasıl paylaşıldığını aşırı derecede koruyabileceği anlamına gelir. Kullanıcıların hesaplarını spamcı olarak işaretlemeleri çok sık görülmektedir ve Google’ın her bir destek durumunda (hatta ilgili kişilerle bile olsa) ayrıntıları paylaşmamasına karar vermesi sebebiyle çok belirsiz olabilir.

 

İşte sorun yaratan en büyük iki şey:Bağlantı kıskaçlayıcıları. Genel olarak, Google Plus, onaylanmış bir web sitesine yönelse bile kısaltılmış bağlantıları spam ile ilişkilendirir.

Tüm Koleksiyonun spam olarak işaretlenmesine ve tüm yayınların takipçilerin ana sayfa yayınlarından gizlenmesine neden olabilir.


Topluluklara Paylaşma. Kendi yayınlarınızdan birini Topluluğa tanıtmak için bir topluluğa paylaşmak, teknik olarak izin verilse de, Google Plus‘ın kullanıcıları bunu çok sık yapmaları durumunda spam gönderen olarak işaretlediği bilinmektedir. 
 
Topluluklara yayın paylaşma ile ilgili bir diğer sorun, Topluluk yöneticilerinin çoğunun kullanıcıları orijinal / benzersiz yayınlar oluşturmalarını tercih etmesi, dolayısıyla paylaşılan bir yayını silmek veya hatta spam olarak işaretlemektir (teknik olarak da olsa bile). Paylaşımda olduğu gibi cazip olan bu işlevselliği kullanmamak daha iyidir. 
 
Ayrıca, bir Koleksiyon yeterince etkinse, Google Plus sizin için onu tanıtacaktır.
Google Plus‘ın kullanıcıları spam gönderen olarak yanlış etiketlediği biliniyor.

Kısaltılmış bağlantılar kullanmayın

Mesajları Google Plus Toplulukları ile paylaşmayın

 İdeal olarak, bir Google Plus hesabı her yarım saat ila bir saat arasında birden fazla yayın yapmamalıdır. Özellikle mesajlar 24 saat boyunca planlanıyorsa.

Doğru ve tutarlı bir şekilde kullanıldığında, Google Plus Koleksiyonları takipçileri hızlı bir şekilde kazanmanın en kolay yollarından biri olabilir ve yukarıda gösterilen yöntemi kullanırken de sonuçları görmeden önce çok az zaman ve çaba gerektirir. İyi şanslar!

Önemli not: Bugün 18.01.2018 Perşembe Saat: 21:26 Google Plus, “Google +”
  Ana sayfa Profil sekmesine tıklandığında Koleksiyonlar gözüküyordu. Şu anda kontrol ettiğimde Koleksiyonların görülmediğini fark ettim. Mevcut zaman içindeki Koleksiyonların görülmediği görsel aşağıda verilmiştir. Sanırım Google yeni planlar üzerinde çalışmalar yapıyor. Zaman içinde gelişmeleri göreceğiz.
Kaynak:https://www.lifewire.com/use-collections-to-gain-more-google-plus-followers-4137598

n

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap