Google Play’e Uygulama İndirmeyi Hızlandıran Bir Özellik Geliyor

Resim Google Play, uygulama indirmeyi hızlandıracak ve hafıza tasarrufu sağlayacak bir özelliği kullanıma açıyor. Yavaş yavaş telefonlarda belirmeye başlayan ‘uygulama yükleme optimizasyonu’ kullanıcıların sağladığı verilere göre çalışarak uygulamaların en gerekli kısımlarını önce indiriyor.Seç

Google Play, uygulama indirmeyi hızlandıracak ve hafıza tasarrufu sağlayacak bir özelliği kullanıma açıyor. Yavaş yavaş telefonlarda belirmeye başlayan ‘uygulama yükleme optimizasyonu’ kullanıcıların sağladığı verilere göre çalışarak uygulamaların en gerekli kısımlarını önce indiriyor.

Google Play, uygulama indirmeyi hızlandıracak ve hafıza tasarrufu sağlayacak bir özelliği kullanıma açıyor. Yavaş yavaş telefonlarda belirmeye başlayan ‘uygulama yükleme optimizasyonu’ kullanıcıların sağladığı verilere göre çalışarak uygulamaların en gerekli kısımlarını önce indiriyor.

Android’in uygulama platformu Google Play, uygulama indirme sürecini hızlandıracak yeni bir özelliği kullanıma açmaya hazırlanıyor. Geçen aydan beri test edilmeye devam eden özellik sayesinde uygulamalar, parçalar halinde kullanıcıların tercihlerine göre inerek daha hızlı çalıştırılabilecek.Google, bu yeni özelliğineuygulama yükleme optimizasyonu’ diyor. Tüm Android cihazlarda yavaş yavaş kullanıma açılan özellik, varsayılan ayarlarda açık bir şekilde bulunuyor. Yükleme optimizasyonu özelliğinin özellikle aceleyle indirilen uygulamalarda kullanıcılara fayda sağlaması bekleniyor.

Uygulamanın en gerekli kısımlarını tespit ediyor:

Uygulama yükleme optimizasyonu’ özelliği basitçe şu şekilde çalışıyor: Google, uygulamayı indiren kitlenin yüklemeden hemen sonra uygulamanın hangi kısımlarını kullandığını analiz ediyor. Bu işlem isim, e-posta adresi gibi bilgilerden bağımsız bir şekilde işliyor. Daha sonra eğer özellik sizde açıksa, uygulama bu kısımlara öncelik veriyor. Google, bu özellik sayesinde cihazların işlem gücünden, hafızasından ve bataryasından tasarruf edilebileceğini söylüyor. 

Ayrıca acil durumlarda uygulamaların inmesini beklemek sorun yaratabildiğinden dolayı bu işlemin oldukça faydalı olabileceği düşünülüyor.


Özellik Android cihazınıza geldiyse, Google Play’e ilk girdiğinizde karşınıza bununla ilgili bir bildirim çıkıyor. Uygulama yükleme optimizasyonu, halihazırda açık bir şekilde platformda bulunuyor. Kapatmak isterseniz de bunu ayarlar kısmından gerçekleştirmek mümkün. Henüz yeni olan özelliğin veri topladıkça daha iyi çalışması planlanıyor.

Kaynak :https://www.makeuseof.com/googles-play-store-feature-make-apps-install-faster/

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, geçtiğimiz aralık ayında duyurulan Mi 11 modelinden bu yana sürekli olarak yeni modeli duyurulan Mi 11 ailesine iki yeni üye daha ekledi. Mi 11X ve Mi 11X Pro olarak adlandırılan akıllı telefonlar, şirketin fiyat/performans konusundaki güncel politikasını takip ediyor.

Xiaomi, Fiyat/Performans Canavarları Mi 11X ve Mi 11X Pro’yu Duyurdu

Google Fotoğraflar'a kullanıcılara fotoğrafları üzerinde düzenlemeler yapma imkanı sunacak yeni bazı özellikler geldi. Fotoğraf düzenleme menüsüne eklenen özellikler, aslında uzun zamandır neden olmadığını anlayamadığımız iki klasik düzenleme aracı.

Google Fotoğraflar’a İki Yeni Fotoğraf Düzenleme Özelliği Eklendi