Google Play Store’daki Değişiklik, Android Kullanıcılarının Kafasını Karıştırdı

Android kullanıcıları şu sıralar, güncellenen uygulamaları hakkında Play Store’dan bildirim alamadıklarından şikayet ediyorlar.

Android kullanıcıları şu sıralar, güncellenen uygulamaları hakkında Play Store’dan bildirim alamadıklarından şikayet ediyorlar.
Android kullanıcıları şu sıralar, güncellenen uygulamaları hakkında Play Store’dan bildirim alamadıklarından şikayet ediyorlar. 
 

Bu değişikliğin kasıtlı olarak yapıldığını açıklayan Google, habersizce attığı bu adım nedeniyle kullanıcıların tepkisini çekti.Son günlerde birçok Android kullanıcısı, uygulamalarının güncellendiğini bildiren herhangi bir bildirim görmediklerinden şikayet ediyor. Bu alışılmadık olay, ilk etapta Google Play Store’da yaşanan bir hata olarak nitelendirilse de, olayın iç yüzünün farklı olduğu ortaya çıktı.

Kullanıcıların kafalarını karıştıran bu değişiklik hakkında birden fazla rapor yayınlanmasının ardından nihayet açıklama yapma gereği duyan Google, gelmeyen bildirimlerin aslında bir hata değil, kasıtlı bir değişiklik olduğunu söyledi.

Google’ın bu adımındaki yegane amacı ise akıllı telefonlardaki bildirim karmaşasını azaltmak. Şirket, buna benzer bir stratejiyi popüler tarayıcısı Chrome’da da uygulamıştı. Kullanıcıların Chrome’dan çok daha az bildirim almasını sağlayan ABD’li teknoloji devi, Play Store için de aynı yolu izliyor.

Kısacası, Android kullanıcıları bundan sonra ‘uygulama güncellendi’ bildirimlerini görmeyecek. Aslında kullanıcıların pek çoğu bu ufak değişikliğin farkında bile olmayacaktır.

 
Play Store, uygulamalar güncellenirken hala bildirim veriyor; ancak işlem tamamlandığında söz konusu bildirimler ortadan kayboluyor. Dolayısıyla, uygulamalarınızın güncellenmediğinden endişe duymanıza gerek yok.
Kaynak: https://www.phonearena.com/news/Unannounced-Play-Store-change-removes-update-notifications_id121549

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Uygun fiyatlı akıllı telefonları ile tanınan Hint'li üretici Lava, Z71 akıllı telefon modelini piyasaya sürdü.

Uygun Fiyatı İle Dikkat Çeken Akıllı Telefon Lava Z71 Piyasalarda

Google, haziran ayı itibarıyla Chrome uygulamalarını kaldıracağını söyledi. Chrome eklentilerinin bu durumdan etkilenmeyeceğini söyleyen yetkililer, hem kendilerinin hem üçüncü taraf geliştiricilerin Chrome eklentileri için çalışacağını açıkladı.

Google, Haziran Ayı İtibarıyla Chrome Uygulamalarını Kaldıracak