1. Ana Sayfa
  2. Android

Google, Play Store’da Tanıtım Videolarını Otomatik Oynatmaya Başlayacak

Google, Play Store’da Tanıtım Videolarını Otomatik Oynatmaya Başlayacak
+ - 0
Google, Android işletim sisteminin uygulama mağazası olan Play Store’da çeşitli değişiklikler yapıyor. Bunlardan ilki materyal tasarımdı. Bundan sonra uygulanacak olan değişiklik ise otomatik oynatılacak tanıtım videoları olacak.

Google Play Store, geçtiğimiz günlerde materyal bir tasarıma geçmiş, arayüzde kullanılan yeşil renkten vazgeçilmiş, beyaz ve daha yuvarlak hatlı ikonlar kullanılmaya başlanmıştı. Ancak bu yeni beyaz tema kullanıcılardan pek de olumlu yorumlar almadı. Google ise kullanıcıların rağbet göstereceği karanlık tema yerine yine kullanıcıların canını sıkacak otomatik oynatmalı tanıtım videolarını platforma koymayı düşünüyor.

Google, destek sayfasında yaptığı açıklamada “daha fazla kullanıcının bir bakışta içeriğinizi keşfetmesine yardımcı olmak için Google Play, Eylül 2019’dan itibaren mağaza girişi videolarını otomatik oynatmaya başlayacak” ifadelerini kullandı. Geliştiricilere seslenen Google, Para Kazanılan Play Store videoları başlığı altında geliştiricilerin 1 Kasım 2019’a kadar videolardaki reklamları devre dışı bırakması gerektiğini söyledi. Otomatik oynatılan videolar can sıkıcı olsa da en azından reklam olmaması güzel bir gelişme.Geliştiricilerin Play Store için geliştirdiği bir uygulamanın YouTube’a yükledikleri tanıtım videosu, uygulamanın Play Store’daki sayfasına girildiği anda oynamaya başlayacak. Bu, birçok kullanıcı için sinir bozucu olsa da videoların sessiz olarak oynatılacağı ve kullanıcı deneyimini etkilemeyeceği tahmin ediliyor. Tabii bu kullanıcıların fazladan veri tüketimine de sebep olacak.

Google’ın, Play Store için yaptığı otomatik oynatılan tanıtım videoları özelliği önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak. İlk başta olmasa da Google’ın bu özelliği kapatacak bir seçenek koyacağı da düşünülüyor.
Siz otomatik oynatılacak tanıtım videoları hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: https://beebom.com/play-store-auto-playing-videos/

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap