Google Play Store’da skandal! Bu Whatsapp’ı indiren yandı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Play Store’da skandal! Bu Whatsapp’ı indiren yandı

0

Android uygulama mağazası Google Play Store’da akıl almaz bir şey oldu. Sahte bir Whatsapp uygulaması mağazada onaylandı ve günde milyonlarca ziyaretçinin olduğu uygulama mağazasında yayınlanmaya başladı. 

Birçok şeyi botların ve yazılımların yaptığı Google servislerinde oldukça büyük bir skandal yaşadı. Şikayetler üzerine Play Store’dan kaldırıldı ama halen kullanıldığı tahmin ediliyor. Uygulamanın kişisel verileri hedef almadığı söylendi.

WHATTSAPP İNDİRİNCE ONLAR PARA KAZANIYOR

Uygulama geliştiricileri para kazanmak için yeni yollar buluyor ve aynı zamanda bunu yasal zeminlerle kullanıcılara sunuyor. Google Play mağazasında ücretsiz olarak indirime sunulan bu Whatsapp uygulaması gerçekten de herkesi şaşırttı çünkü her şey gerçekten resmi gibi duruyor. Şirketin isminden uygulama simgesine kadar birçok detay bu sahte uygulamada düşünülmüştü. Whatsapp indirmek isteyen milyonlarca kullanıcı yanlışlıkla ‘Update Whatsapp’ yazan bu uygulamayla karşı karşıya geldiler ve haliyle akıllı telefonlarına indirdiler.

GOOGLE PLAY STORE’DAN PARA KAZANMAK İÇİN HAZIRLANMIŞ!
Uygulamayı Play Store’dan kaldıran Google’dan gelen bilgilere göre bu sahte Whatsapp uygulamasında kişilerin güvenliği değil para kazanmak amaçlanmış. Uygulama içerisinde yer alan reklamlar sayesinde gelir elde eden yazılımcılar son zamanlarda bu tür yöntemlerle legal yollardan sahte uygulamalarla para kazanmaya başladılar. Google bunun için herhangi bir güvenlik önlemi geliştiremedi ama ilerleyen zamanda bu tür girişimlere çare bulunacağı söyleniyor.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap