Google Play Store’da büyük temizlik!
  1. Ana Sayfa

Google Play Store’da büyük temizlik!

0

Google Play Store’da bugün çok büyük çaplı bir temizlik yapıldı. Google Play Store üzerindeki milyonlarca sahte yorum Google tarafından temizlendi. Kullanıcıları yanıltan bu yorumların silinmesi Play Store için büyük bir adım.

Google, Android’i daha güvenli ve güvenilir hale getirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Google, şimdi de Play Store üzerinde yer alan milyonlarca yorumu bir anda sildi. Silinen bu yorumlar; tahmin edebileceğiniz gibi kullanıcının kararını etkileyecek sahte yorumlardan oluşuyor.
Google Play Store’da yorum temizliği yaptı!

Google, özdevinimli öğrenme teknolojisi sayesinde bu sahte yorumları hızlı bir şekilde sildiğini belirtiyor. Dakikalar içerisinde özdevinimli öğrenme teknolojisi ile milyonlarca sahte yorumu silen Google, Play Store‘a olan güveni arttırmayı hedefliyor. Bir kullanıcı uygulama indirmeden önce ilk olarak yorumlara bakıyor. Bu yorumlar maalesef ki çoğu kez kullanıcının yanlış tercih yapmasına neden oluyor.

Hatta oldukça ilginç şeyler oluyor yorumlar bölümünde. Uygulama çok iyi o yüzden 1 yıldız verdim daha da geliştirsinler diyenler, yılın uygulaması seçilen uygulamaya sadece Türkçe dil desteği yok diye yine 1 yıldız verenler ve oyunda şu bölümde takıldım puanım 1 diyen çok kişi var.

Google’ın bu konuda yaptığı hamle oldukça başarılı diyebiliriz. Umarız özdevinimli öğrenme teknolojisi sürekli Play Store‘da aktif olur ve bu tip yorumlar yazıldığında dakikalar içerisinde silinir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap