Google Play için bir dönemin sonu: Hepsi kaldırılıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Play için bir dönemin sonu: Hepsi kaldırılıyor!

0

Google Play, önümüzdeki günlerde önemli değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Özellikle izin deklarasyon formunu doldurmaksızın çağrı kaydı ve SMS izni almaya çalışan uygulamalar tereddütsüz uygulama mağazasından tamamen kaldırılacak.

Google Play Store için önemli değişiklikler gündemde. Bu kez konu uygulamaların izin deklarasyon formu. Bu formun doldurulması zorunlu ve doldurulmadan uygulama geliştirici çağrı kaydı alamıyor veya SMS izni isteyemiyor. Ancak bu form doldurulmuş olmamasına rağmen geliştiricilerin bu yönde eylemde bulunduğu görülüyor. Bu durumun farkında olan Google ise yeni bir politika belirledi. Bunu da Ekim ayında duyurdu. 

Bu duruma göre bu formu doldurmayanlar çağrı kayıtlarını ve SMS modüllerini kaldırmak durumunda. Bunu yapmayan uygulamalar ise Google Play Store‘dan kaldırılacak. 

Bu duyurunun ardından uygulama sahiplerine 3 ay süre tanındı ve formu dolduranlar tek tek incelendi.

Peki bundan sonra ne olacak? Uygulama yükleyen geliştiriciler bu formu doldurduysa 9 Mart 2019 tarihine kadar gerekli incelemeler yapılacak. Hali hazırda uygulaması askıya alınan varsa ya izinleri kaldırıp uygulamayı yeniden yükleyecek ya da uygulamayı yeniden yüklerken Google Play konsol içerisine yakında eklenecek olan aynı formu dolduracak. Bunlar da 9 Mart tarihine kadar sonuçlanacak.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/google-play-icin-bir-donemin-sonu-hepsi-kaldiriliyor-41084414

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap