1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Play güncellendi: Neler değişti?

Google Play güncellendi: Neler değişti?
0

Google Play için güncelleme geldi! Nisan güncellemesi, birçok yenilik ve iyileştirme sağlayacak işte detaylar…

 

Google, paylaştığı blog gönderisinde Google Play için güncelleme yaptığı açıkladı. Şirket, güncellemenin daha güvenli ve rahat bir kullanım deneyimi sağlayacağını belirtti. Google Play ve Google Play Store için gelen yenilikler; telefonlar, tabletler, Android TV, Google TV, Android Auto özellikli araçlar, Wear OS cihazları ve Chrome OS cihazları için Nisan ayından itibaren geçerli olacak. Peki Google Play için gelen güncellemede neler var? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Google Play Store için yenilikler

  • Uygulama indirme süresinin kısalacak ve oyuncuların oyun oynamaya başlamasını sağlamak için İndirdikçe Oyna özelliğinde iyileştirmeler.
  • Sevilen uygulama ve oyunlardan yola çıkarak yenilerini keşfetme özelliğinde optimizasyonlar.
  • Uygulama ve oyun indirirken daha hızlı ve daha güvenilir indirme sağlayan iyileştirmeler.
  • Play Pass ve Play Points için yeni özellikler.
  • Google Play için faturalandırmada geliştirmeler.
  • Cihazı güvende tutmak için Play Protect için sürekli iyileştirmeler.

Diğer güncellemeler

  • Güvenlik ve gizlilik için sistem yönetimi ve tanımayla ilgili hataların düzeltilmesi.
  • Cihaz bağlantısı, ağ kullanımı, güvenlik ve güncelliği iyileştiren sistem bölümünde yapılan güncellemeler.
  • Reklamları, erişilebilirliği, analizleri ve teşhisleri, makine öğrenimi ve yapay zekayı güvenlik ve gizlilik alanında geliştirme hizmetlerini desteklemeyi sağlayan yeni geliştirici özellikler gelecek.

Google Play Nisan 2022 güncelleme, Play Store için gelen yenilikler 1 Nisan tarihinden itibaren geçerli olacak. Sistem yönetimi ile ilgili iyileştirmeler, v22.12 güncellemesiyle gelecek. PlayPass ve Play Points ile ilgili gelen güncellemeler ise v22.12 güncellemesiyle birlikte sunulacak.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de Google Play’de yukarıdaki maddelerde sorun yaşıyor muydunuz? Düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap