1. Ana Sayfa
  2. Android

Google, Pixel 3a İçin Bir Ayda İkinci Android 10 Sürümünü Yayınladı

Google, Pixel 3a İçin Bir Ayda İkinci Android 10 Sürümünü Yayınladı
0
Google, bu ayın başlarında pek çok Pixel telefonu için Android 10 sürümünü yayınlamıştı. Üzerinden henüz 3 hafta geçmiş olmasına rağmen bazı Pixel 3a kullanıcıları, telefonlarında yeni bir Android sürümü için bildirim aldıklarını ve sürümün ne olduğunu anlamadıklarını rapor etti.


Google, eylül ayının başlarında Android 10 güncellemesini başlatmış ve hemen hemen tüm Pixel cihazları için bu güncellemeyi yayınlamıştı. Ancak henüz güncellemenin üzerinden 1 ay geçmemişken Google, yeni bir güncelleme için Pixel kullanıcılarına bildirimler göndermeye başladı.

Yeni güncelleme, QP1A.190711.020.C3 paket kodu ile görünüyor ve boyutu 1188,2 MB. Ancak bu güncelleme gerçek bir değişiklik sunmuyor ve verilen bilgi, normal Android 10 güncelleme listesiyle aynı olduğunu belirtiyor: karanlık mod, akıllı cevap vs.

Güncellemenin neden geldiği bilinmiyor

 

Göze çarpan bir değişikliğin bulunmadığı ve önemsiz sayılan bu güncellemenin, yeni sürümle ilgili hata gidermeleri ve iyileştirmeleri içerebileceği düşünülüyor. Bu noktada bazı kullanıcılar, bu ayın başlarında Android 10’u yükledikten sonra Pixel telefonlarında meydana gelen ölü sensörleri rapor etmişlerdi.

Bu raporlar ise yakınlık sensörleri, aktif kenar işlemleri, otomatik döndürme ve otomatik parlaklığın çalışmayı reddettiğini veya düzgün çalışmadığını belirtiyordu. Dolayısıyla henüz hakkında bir şey bilinmese de güncellemenin bu sorunlarla ilgili olduğu düşünülüyor
Geçtiğimiz günlerde Android 10’u alan Google cihazları:

  • Pixel
  • Pixel XL
  • Pixel 2
  • Pixel 2 XL
  • Pixel 3
  • Pixel 3 XL
  • Pixel 3a
  • Pixel 3a XL

Android’in en öne çıkan özelliği “karanlık mod” olmuştu. Bunun yanında Google, akıllı cevap özelliğini de bu güncellemeyle sunmuştu. Bu özellik, cevap vermenin yanı sıra bir konum veya video linki atıldıysa bildirime tıklayarak anında Haritalar’ı ya da YouTube’u açmaya olanak sağlıyor.

Yine bu noktada geçtiğimiz günlerde Android 10 güncellemesini alması beklenen Samsung cihazlar açıklanmıştı.
 
Kaynak:https://www.gsmarena.com/google_pixel_3a_phones_are_now_receiving_an_android_10_update-news-39343.php
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap