Google, PayPal ile Anlaşarak Google Pay’de Ödeme Kolaylığına Gitti

Google, online alışverişlerde daha fazla seçenek sunmak için PayPal ile ortaklıklarını genişlettiklerini duyurdu.

Google, online alışverişlerde daha fazla seçenek sunmak için PayPal ile ortaklıklarını genişlettiklerini duyurdu.

Google’ın duyurusunu yaptığı ortaklık genişlemesiyle beraber gelecek haftadan itibaren Google Pay, müşterilerin PayPal hesaplarını Google Pay‘a bağlayabildiği 24 ülkenin tamamında PayPal entegrasyonundan faydalanabilecek hale gelecek.

PayPal‘ı Google Pay entegrasyonunda bir ödeme yöntemi olarak aktive eden satıcılar, tüketicilerin web sitelerinde veya uygulamalarında sıkıntısız ve kesintisiz bir biçimde ödemeyi tamamlamalarına olanak tanımış olacaklar.
 
Daha basitçe anlatacak olursak, kullanıcılar artık bir kere PayPal hesaplarını bağladıktan sonra Google Pay’de tekrar PayPal oturumu açmak zorunda kalmayacaklar.

Yeni seçenekle birlikte, müşteriler ödeme sırasında Google Pay’i seçerek banka kartları, kredi kartları, PayPal hesapları ve daha fazla hesap arasında geçiş yapabilecekler.

Google Pay’de PayPal entegrasyonunu etkinleştirmek, belirli işlemlerde satıcıyı korumasının yanı sıra minimum sayıda işlem yapılmasını da sağlıyor.

Kaynak: https://www.phonearena.com/news/Google-Pay-PayPal-integration_id117022

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Google Play: Ücretsiz Reklamsız LINE Antivirüs Uygulaması

Microsoft, Outlook Mobile’a Reklam Özelliği Getiriyor