1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

Google Özel Arama Penceresini Yapılandırma


+ - 0

Blogger’un varsayılan arama penceresi haricinde, arama penceresini özelleştirip daha gelişmiş ve ayrıca Adsense hesabınız aktif ise reklam geliri sağlayabileceğiniz Google Özel arama penceresini tercih edebilirsiniz. Google özel arama pencere özellikleri ile web site tema rengi, dış, iç çerçeve rengi, ara isminin iç, dış çerçeve ve kendi isim rengi üzerine gelindiğinde değişen renkler gibi birçok özellikler ile kullanma imkanına sahipsiniz.

ozel-arama-deneme-penceresi

Arama penceresinde herhangi bir etiket ismi ile arama yapıldığında karşınıza çıkan sonuçlar üzerine fareyi yanaştırarak ilgili bağlantı ve açıklamaları, renkli diktörgen bir çerçeve içinde gösteren ayarların nasıl yapıldığını aşağıda inceleyelim.

google-ozel-arama-pencere-gorunumu

Google özel arama pencere yapılandırılması:

1. Google özel arama için giriş yapın.
2. Blog’unuzu seçin.
3. Görünüm ve tarzGenel olarak sonuç, ismine tıklayın.
4. Kenarlık ve rengi, penceresindeki ok işaretine tıklayın.
5. Özel Arama pencere dış çerçeve görünümü için bir renk seçin. Örneğin, açık mavi.
6. Seçiminizi görmek için altta Demo üzerine fareyi yanaştırın. Diktörtgen olarak arama pencere sonuçlarında çıkan link penceresine okuyucunuz fareyi yanaştırdığında yazı link ve açıklamalar mavi bir çerçeve içinde görülecektir.
Diğer özellikleri inceleyerek yapabileceğiniz birçok uygulamayı inceleyin. Google özel arama penceresini nasıl kuracaksınız aşağıdaki linkten okuyun.
Sizce, Blogger arama penceresi mi? Google özel arama penceresi mi? Seçiminizi yapın. Uygulamanın nasıl olduğunu merak ediyorsanız AdnanGuney.com Wordpress sitemden kontrol edebileceğiniz gibi şu anda aktif blog’umdan da  kontrol edebilirsiniz.

İlgili ⇒ Blogger İçin Google Özel Arama Kutusu

Ayrıca okuyabilirsiniz ⇒ Wordpress Sitene Özel Google Arama Motoru Nasıl Eklenir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap