Google, Önemli Yeniliklerin Yer Aldığı Chrome 70’i Yayınladı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google, Önemli Yeniliklerin Yer Aldığı Chrome 70’i Yayınladı

0

Tarayıcı savaşlarının en sert muharebelerinin yaşandığı bu günlerde Chrome, 70 numaralı sürümüyle önemli değişikliklere gidiyor.

Google, Chrome’un en yeni versiyonunu Mac, Windows ve Linux için yayınladı. Chrome 69 ile sinyalleri verilen ve Chrome’da yer imleriniz, parolalarınız gibi kişisel verilerin saklanması için ‘login’ işlemini basitleştiren sistem de böylece tarayıcıya eklendi. 

Ayrıca artık LastPass gibi eklentiler kullanmadan web tabanlı bir şifre saklama sistemine kavuşuyoruz.

Chrome oturum açmayı etkinleştir” olarak bilinen yepyeni ayar varsayılan olarak etkin durumdadır; bu, müşterilerin doğrudan YouTube’a veya Gmail’e benzer bir Google’a ait web sitesine giriş yapmaları durumunda tarayıcıda oturum açabileceği anlamına gelir.Chrome’un bu yeni özelliği varsayılan olarak açık durumda gelecek. Böylece Gmail veya YouTube gibi Google tabanlı bir siteye girdiğinizde kişisel verileriniz anında senkronize olacak. Böylece hem zamandan hem de efordan tasarruf etmiş olacaksınız.

Tarayıcı oturum açma işleminin nasıl yönetileceğini yönetme esnekliğiyle birlikte, Google ayrıca Chrome Senkronizasyonu hesaplarının kişi arayüzünü de yenilemiştir. Yepyeni kullanıcı arayüzü, Google hesaplarının hesap başlığının üzerinde “Senkronize Edilmiyor” veya “Senkronize Edilemiyor” olup olmadıklarını göstererek, müşterilere arama bilgilerinin gönderildiği ve Google sunucularında kaydedilip gönderilmediğine bakma esnekliği sağlar.

Chrome’a yeni gelen bir başka özellik de eklentilerin siteye göre ayarlanabilmesi. Bu sayede örneğin Ad-Block kullanıyorsanız, bir takım sitelerde otomatik olarak eklentinin kapanmasını sağlayabileceksiniz.

Google, bu kez görsel olarak göz boyayan yeniliklerden çok tarayıcı deneyimini üst düzeye çıkaracak özellikler peşinde koşmuş diyebiliriz. En son Chrome sürümünü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap