1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Okyanusta İnternet Kablosuyla Japonya ile ABD’i Birleştirdi

Google Okyanusta İnternet Kablosuyla Japonya ile ABD’i Birleştirdi
0


Google balon projesinden sonra, Pasifik Okyanusunun altına döşenen internet kabloları projesini de başarılı bir şekilde bitirdi. Pasifik Okyanusuna döşenen internet kabloları projesi oldukça zor ve büyük bir proje. Faster ismi ile bilinen ve Pasifik Okyanusu’nun altına döşenen denizaltı internet kablo proje çalışmalarını, 2014 yılının Ağustos ayında duyurmuştu.

ABD Oregon’dan Japonya‘da Chiba ile Mia noktaları arasına çekilen hat, 9.000 kilometre uzunluğunda devasa bir çalışma.

google-internet-teknolojisi

Google’un bu büyük projesini, Global Transit, China Telecom Global, Singtel, China Mobile International ve NEC ile yapılan grup çalışması sonucu hayata geçirildi.

 Google’un Pasifik Okyanusunun altına döşenen internet kabloları projesinin hayata geçirilmesi sonucu, saniyede 60 Terabit hıza erişme imkanı sağlanacak.

Sonuç olarak, Pasifik Okyanusunun altına döşenen internet kabloları projesi ile ABD‘yi Japonya ile denizaltı internet kablosuyla birleştirerek bu hattı faaliyete geçirmiş oldu.

Umarım bu büyük projede olduğu gibi bizlerinde artık MB hesaplarından kurtularak Terabit hızlarına geçmemiz sağlanır.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap