Google Mesajlar, geliştirilmiş bir video paylaşım özelliğini test ediyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Mesajlar, geliştirilmiş bir video paylaşım özelliğini test ediyor

0

 Google Mesajlar‘da Google Fotoğraflar üzerinden video paylaşmanın yeni bir yolunu test ediliyor. Kullanıcılar artık videoların kalitesi düşmeden Mesajlar‘da paylaşabilecek.

Google, Android için varsayılan Mesajlar uygulamasında kullanıcıların Zengin İletişim Hizmetleri(RCS) özelliğinin kullanılamadığı durumlarda Google Fotoğraflar aracılığıyla kalitesi bozulmadan videolar gönderebilmesine olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor.

Yaklaşan özellik, ilk olarak 9to5Google tarafından Google Mesajlar 10.4’ün beta sürümünün Ayarlar bölümündeki yeni bir başlıkla ortaya çıkarıldı. Google Mesajlar’ın Ayarlar menüsünde Google Fotoğraflar başlığıyla yer alan özelliğin açıklamasında ‘Metinde daha keskin netlikte video paylaşın (SMS/MMS)’ ifadeleri yer aldı.

İki farklı yolla çalışabilir

Test edilen özelliğin açıklamasına bakıldığında iki farklı senaryoyla bu paylaşımın gerçekleştirilebileceği düşünülüyor. Bunlardan ilki, videonun SMS/MMS ağı üzerinden gönderilmesi yerine bir Google Fotoğraflar bağlantısıyla alıcının videoyu izleyebilmesi seçeneğiyken bir diğer yol olarak paylaşılan videonun doğrudan Google Mesajlar’da sohbet penceresinden izlenebilmesi gösteriliyor.

Özellik şu an için test aşamasında olduğundan şirket tarafından açıklanan bir kararlı sürümle kullanıcılara sunulma tarihi bulunmuyor.

Kaynak:https://9to5google.com/2021/11/05/google-messages-photos-video/.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap