Google Meet’te çevrilmiş altyazılar için genişletilmiş dil desteği
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Google Meet’te çevrilmiş altyazılar için genişletilmiş dil desteği

0

Google, Google Meet’te altyazılar ve çevrilmiş altyazılar için genişletilmiş dil desteği uygulamasında çalışmalarına hızla devam ediyor.

Ocak 2022’de Google Meet’te çevrilmiş altyazıların genel kullanılabilirliğini duyurduk. Çevrilmiş başlıklar, konuşmacının dilinin gerçek zamanlı çevirilerini sağlayarak toplantıların toplantı katılımcıları için daha kapsayıcı ve işbirliğine dayalı olmasına yardımcı olur.

Bu özelliği genişletiyoruz ve bugünden itibaren şunları yapabilirsiniz:

İngilizce aramaları Japonca, Mandarin (basitleştirilmiş) ve İsveççe’ye çevirin
Fransızca, Almanca, Portekizce ve ispanyolca aramaları ingilizce’ye çevirin

Ek olarak, standart altyazılar artık Japonca, Rusça, italyanca, Korece, Hollandaca, Portekizce, Mandarin (geleneksel) dillerinde mevcuttur. Kullanılabilir dillerin tam listesi için Yardım Merkezini ziyaret edin.

Performansı optimize etmeye ve zaman içinde ek diller sunmaya devam ettikçe bazı diller bir “Beta” etiketi içerecektir. Daha fazla dil kullanıma sunuldukça Çalışma Alanı Güncellemeleri blogunda güncellemeler sağlamaya devam edeceğiz.

Toplantı, uygun bir Google Workspace sürümüne sahip bir kullanıcı tarafından düzenleniyorsa, canlı çevrilmiş altyazıları kullanabilirsiniz.

Altyazılar tüm kullanıcılar için kullanılabilir.
Bu özellik için yönetici denetimi yoktur.
Son kullanıcılar: Bu özellik varsayılan olarak kullanılabilir. Google Meet’te altyazılar ve çevrilmiş altyazılar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin.
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir