Google Meet’te canlı altyazılar için ek dil desteği

Google, Google Meet’teki canlı altyazıları Fransızca, Almanca, Portekizce ve İspanyolca (İspanya ve Latin Amerika) konuşanlara genişletiyor.

Google, Google Meet'teki canlı altyazıları Fransızca, Almanca, Portekizce ve İspanyolca (İspanya ve Latin Amerika) konuşanlara genişletiyor.

Google, Google Meet‘teki canlı altyazıları Fransızca, Almanca, Portekizce ve İspanyolca (İspanya ve Latin Amerika) konuşanlara genişletiyor.

Daha önce sadece İngilizce olarak mevcuttu.

Canlı altyazılar, işitme engelli ve işitme güçlüğü çeken kullanıcıların, farklı ana dilleri olan kullanıcıların ve gürültülü ortamlardaki kullanıcıların toplantılara daha eksiksiz katılmalarını sağlar.

Bir Meet araması sırasında, her video görüşmesi katılımcısı altyazıları etkinleştirirken toplantının konuşma dilini seçebilir.

 

Altyazı ayarı da “yapışkan” olacaktır. Bu, bir toplantı sırasında onları açıp kapatırsanız, gelecekteki toplantılar için seçilen dille birlikte kaydedilecekleri anlamına gelir.

İngilizce olmayan altyazılar şu anda web üzerinden yalnızca APAC ve EMEA ülkelerinde mevcuttur ve 2021’in başlarında Kuzey Amerika ve Latin Amerika’da kullanıma sunulacaktır. Ayrıca Google, 2021‘in başlarında iOS ve Android mobil uygulamalarına desteği de genişletecektir.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Google Workspace for Education ve Enterprise for Education alanlarındaki toplantı düzenleyenler, artık Google Takvim'deki etkinlikten bir toplantı için Hızlı erişimi açabilir veya kapatabilir.

Google Meet Hızlı erişimini Google Takvim’den açma veya kapatma

Google, Google Dokümanlar'da birden çok sayfa yönü gerektiren dokümanlar oluşturmayı ve bunlarla çalışmayı kolaylaştırdı.

Google Dokümanlar’da birden çok sayfa yönü içeren belgeler oluşturun ve bunlarla çalışın