Google Meet’te alanlar arası canlı yayınlarla canlı yayınların geliştirilmesi

Google, Meet için canli yayınlar ve Altyazılarda, kullanıcıların canlı akışlardaki söylenenlerin okunmasının sağlaması için iki yeni özellik ile geliştiriyor.

Google, Meet için canli yayınlar ve Altyazılarda, kullanıcıların canlı akışlardaki söylenenlerin okunmasının sağlaması için iki yeni özellik ile geliştiriyor.

Google, Meet için canli yayınlar ve Altyazılarda, kullanıcıların canlı akışlardaki söylenenlerin okunmasının sağlaması için iki yeni özellik ile geliştiriyor.

Alanlar arası canlı akışlar. Önceden, yalnızca kuruluşunuzdaki Konuklar canlı akışı görüntüleyebilirdi. Artık yöneticiler, Google Meet canlı akışları için güvenilir Google çalışma alanına alanlar atayabilir. Eklendikten sonra, kuruluşunuz tarafından barındırılan canlı akışları görüntülemek için bu güvenilen etki alanlarındaki kullanıcıları da davet edebilirsiniz.

Canlı yayınlarda altyazılar. Şimdi, bir kullanıcı canlı akışı başlatırken altyazıları etkinleştirme seçeneğine sahiptir. Lansmanda, canlı yayınlar için altyazılar İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Portekizce olarak sunulacak. Altyazıların Google Meet görüntülü aramaları için zaten mevcut olduğunu unutmayın.
Birçok şirket, şirket çapında bir all-hands veya onboarding eğitimi gibi büyük insan gruplarına bir mesaj iletmeyi gerektiren önemli toplantılara sahiptir. Google Meet için canlı yayın ile 100.000′e kadar kullanıcı (veya bazı sürümlerde 10.000) toplantıyı Web‘den veya mobil cihazlarından izleyebilir.

Etki alanları arası canlı akışlar, canlı akışların izleyiciliğini yalnızca kuruluşunuzdaki konuklara değil, aynı zamanda başka bir güvenilir çalışma alanı etki alanındaki konuklara da genişletmenizi sağlar.
Canlı yayınlardaki altyazılar, toplantıların sağır ve işitme engelli kullanıcılar için daha erişilebilir olmasına yardımcı olabilir ve dinlemek yerine metin okumayı tercih eden diğer kullanıcıların toplantıdan daha fazla yararlanmasına yardımcı olabilir.

  • Güvenilen etki alanı listesine herhangi bir çalışma alanı etki alanı ekleyebileceğinizi unutmayın, 
ancak etki alanları eklemek, bu güvenilen etki alanlarında hesabı olan herkese canlı yayınlara erişim sağlayabileceğinden, yalnızca sahip olduğunuz etki alanlarını (örneğin, okul bölgenizdeki bağlı şirketler veya okullar) eklemeniz önerilir.Canlı akışlarda altyazılar: bu özellik için yönetici kontrolü yoktur.

Kaynak:https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/07/enhancing-live-streams-in-google-meet.html?utm_source=adnanguney&utm_medium=email&utm_campaign=adnanguney%3A+GoogleAppsUpdates+%28Google+Workspace+Updates+Blog%29.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Sağlık Bakanlığı'nın üçüncü doz koronavirüs aşı uygulaması, Türkiye'deki bilim insanlarının da gündemine oturdu. Uzmanlar kimlerin, neden üçüncü doz koronavirüs aşısı olması gerektiğini açıkladılar.

Kimlerin 3. Doz Koronavirüs Aşısı Olması Gerektiği Açıklandı

Ekim ayında duyurulacağı söylenen Samsung Galaxy S21 FE 5G'nin renk seçenekleri açığa çıktı. Samsung'un bir posterini sızdırmayı başaran kaynaklar, bu telefonun dört renk seçeneğine sahip olacağını gözler önüne serdi. Bu renkler mor, beyaz, siyah ve yeşil olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy S21 FE’nin Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı