Google Meet, donanım cihazlarına el kaldırma uygulamasını getiriyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Meet, donanım cihazlarına el kaldırma uygulamasını getiriyor

0

Google,Geçen yıl, konuşmanın akışını aksatmadan etkileşimi geliştirmek için Google Meet’te elinizi sanal olarak kaldırabileceğinizi duyurdu. 

 
Hibrit çalışmaya daha birleşik bir deneyim kazandırmaya yardımcı olmak için bu özellik artık tüm Google Meet donanımlarına getiriliyor.

Elinizi dokunmatik kumandada kaldırmak için üstteki “El Kaldır” a dokunmanız yeterlidir. Bir el kaldırıldığında, moderatör ve diğer tüm katılımcılar ellerini kaldırdıkları sırayla katılımcıların listesini göreceklerdir.

Dokunmatik kontrol cihazı size elini kaldıran diğer tüm katılımcıları ve tam katılımcı listesine geri dönmenin kolay bir yolunu da gösterecektir.

Yükseltilmiş ellerin moderatör görünümü

Bir katılımcı Google Meet’te elini kaldırdığında, toplantı moderatörü video önizlemesinde bir el simgesi görür. Moderatör başka bir sekmedeyse ve Google Meet sekmesi açık değilse, katılımcı El Kaldır düğmesini tıkladığında sesli bir bildirim alır.
 
Kaynak:https://workspaceupdates.googleblog.com/2020/11/virtually-raise-your-hand-to-ask.html.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap