Google, masaüstünde nihayet kararıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google, masaüstünde nihayet kararıyor!

0

Google, artık sizi karanlık mod desteğiyle ağırlayabilir. İşte özelliğin diğer detayları.

Google, bugüne kadar mobil uygulamalarında karanlık mod desteğini eksik etmese de masaüstünde pek de aynı tutumu sergilemedi. Özellikle arama motorunda bugüne kadar pek fazla tasarım değişikliği göremedik. Karanlık temanın mobile gelmesinden uzun bir süre sonra, nihayet masaüstü sürümü de karanlık tarafa geçiyor.

Google karanlık mod desteğine yavaş yavaş kavuşuyor

Google’ın bugüne kadar masaüstü sürümünde karanlık mod seçmemize izin vermemesi tuhaf bir durumdu. Çünkü Google, karanlık modu olabildiğince öneriyor ve zaman zaman pil tasarrufu değerleriyle övünüyor. Mobil uygulamalarının neredeyse tamamında karanlık mod desteği bulunduran şirket, kendi amiral gemisi için bu özelliği nihayet getirdi.

Karanlık modu henüz tüm kullanıcılar deneyimleyemiyor. Şansınızı denemek isterseniz Google’a girip sağ alttaki ayarlar sekmesinden “Koyu mod” seçeneğini aktif etmeye çalışabilirsiniz. Böyle bir seçenek görünmüyorsa şanslı azınlıktan olmadığınız belli. Karanlık modun etkinleştirilmesi ile Google logosu beyaz bir hal alıyor. Arama sonuçlarında da aydınlık temadaki renklere göre daha farklı renklerin olduğunu görebiliyoruz.

Arama motorundaki renk paleti karanlık tarafa geçmiş olsa da destek sayfaları gibi diğer sayfalarda hala aydınlık tema egemenliği sürüyor. İlerleyen haftalarda bu sayfaların da gözümüzü daha az yoracak şekilde karanlık temaya geçmesini bekliyoruz.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap