1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Maps Yerel Rehberler Programını Yeni Puanlama ve daha fazla Seviye İle güncelliyor

Google Maps Yerel Rehberler  Programını Yeni Puanlama ve daha fazla Seviye İle güncelliyor
0

Google Maps, Yerel Rehberler‘i, mekan fotoğrafı ekleme gibi özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkaracak. Yerel Rehberleri bundan sonra yenilenmiş versiyonu ile göreceksiniz. Google’ın puanlama ve seviyelendirme sistemini değiştirmesi en önemli değişiklikler arasında yerini alıyor.

Güncellenen Google Maps Yerel Rehberler İçin; yeni seviyeler ve puanlar nasıl olacak?

Kullanıcılar bugüne kadar Yerel Rehber’de 5’inci seviyeye kadar derecelendirme yapabiliyorlardı. 500 puana ulaştıktan sonra daha fazla gerçek anlamda teşvik edici özellik yoktu. Bu yeni güncelleme ile Google, beş yeni seviye ve ulaşılabilecek oldukça fazla miktarda puan sunmuş olacak. Örneğin 10. seviyeye ulaşmak için kullanıcıların 100.000 puana ulaşmaları gerekecek. 7’inci seviye için bile 5.000 puana ulaşması gerekiyor.

Google Haritalar’da Katkıda Bulunma

Yerel Rehberler, Google Haritalar’da yorum, fotoğraf ve bilgi paylaşarak milyonlarca kullanıcının dünyayı keşfetme şeklini etkiliyor. İşte etki yaratmanın yolu.

 

Google aynı zamanda puanlama sistemini de değiştiriyor. Bu noktada, bir mekanı haritaya ilk kez ekleyen olmak, mekanlarla ilgili değerlendirmeler, geri bildirimler paylaşmak gibi bazı detaylar puan kazanmada daha etkili olacak.

Bugün ayrıca, 4’inci seviyeye ulaşmış olan rehberlere üç aylık ücretsiz Google Play Music üyeliği ve Google Play Movie’den film kiralamalarda yüzde 75 indirim olanağı sunacağını da duyurdu. Bütün bu yeni özelliklerle Google, Foursquare’i zorlayacak gibi görünüyor.

Google Haritalar, Yerel Rehberler’i, hiç kullanmamış olan kullanıcılar nasıl puan kazanacaklar! aşağıdan okuyarak bilgi edinebilirler.

Puan ve Yorum
Ziyaret ettiğiniz her yerin hikayesini bol ayrıntı vererek anlatın. Bir yer ve bu yerle ilgili deneyiminize ilişkin açıklamalar yaparken, önerdiğiniz veya kaçınılması gerektiğini düşündüğünüz şeylere ilişkin ipuçları ekleyin.

 

Fotoğraf Çekin

Fotoğraflarınız Google Haritalar’da milyonlarca kişi tarafından görüntülenebilir. En iyilerini sergilemek için, fotoğraflarınızın net olduğundan, doğal ışık kullandığınızdan ve fotoğrafın konuyu tümüyle içerdiğinden emin olun.

 

Yer Ekleyin

Diğer kullanıcıların keşfetmesini kolaylaştırmak için yeni, kayda geçmemiş yerleri haritaya ekleyin.

 

 

Bir Yeri Düzenleyin
Google Haritalar’a adres, telefon numarası ve başka bilgiler eklemeniz veya bu bilgileri güncellemeniz, kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini sağlar ve yerel işletmeler için yararlı olur.

 

 

Soruları Yanıtlayın
Google Haritalar’da gösterilen kolay soruları yanıtlayarak, ziyaret ettiğiniz yerler hakkında yararlı bilgiler paylaşabilirsiniz.

Bilgileri Kontrol Edin


Başka kullanıcıların yerler hakkında gönderdikleri bilgileri, Google Haritalar’da yayınlanmadan önce doğrulayın.

Puanlar, Seviyeler ve Avantajlar

Her katkıda bulunduğunuzda puan kazanırsınız. Kazandığınız bu puanlar Yerel Rehberler programında üst seviyelere ulaşmanıza yardımcı olur. 4’inci Seviyeye ulaştığınızda ilk Yerel Rehberler rozetinizin kilidini açmış olursunuz. Daha yüksek seviyelerde özel avantajlardan da yararlanır ve Google özelliklerine erken erişim elde edersiniz.

Nasıl katkıda bulunacağınızı öğrenin

Kaynak: Resim ve Makale GoogleYerel Rehberler

Sizde Google Maps Yerel Rehberlere katılabilirsiniz.

💭 Rehberler için İpuçları

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap