Google Maps geliştiriciler tarafından yenileniyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Maps geliştiriciler tarafından yenileniyor

0

Google, geliştiricilerin kullanımına uygun Google Maps uygulamasına büyük bir güncelleme getiriyor ve uygulamaya yeni bir isim veriyor. Geliştiriciler tarafından kullanılan Google Maps’in adı bundan sonra Google Maps Platform olacak.

Mevcut güncelleme son yıllarda platformdaki en büyük değişikliklerden biri olacak. Bu değişiklik, Google Maps geliştirici tekliflerini ve Google’ın bu API’lara erişim için ücretlendirmesini büyük ölçüde kolaylaştıracak olsa da 11 Haziran’dan başlayarak tüm Google Maps geliştiricilerinin geçerli API anahtarına sahip olması gerekecek ve buna göre Google Cloud Platform hesabı oluşturulacak.

Bu yeni girişimin bir parçası olarak, Google şu anda sunduğu 18 ayrı Google Haritalar API’sını yalnızca üç ana ürünle birleştiriyorHaritalarRotalar ve Yerler. Burada geliştiriciler için iyi haber diyebileceğimiz kısım, Google’ın mevcut kodlarının hiçbir değişiklik olmadan çalışmaya devam edeceğine söz vermesi. Bu güncellemenin bir parçası olarak Google, bu API’lara nasıl erişileceğini de değiştiriyor.

Google hem standart hem de premium seçenekleri sunuyor, ancak ileriye yönelik olarak, yalnızca geliştiricilere 200 dolar değerinde ücretsiz aylık kullanım sağlayan tek bir teklif de sunulacak.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap