1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Maps artık Oto şarj istasyonlarını da gösterecek

Google Maps artık Oto şarj istasyonlarını da gösterecek
0

Elektrikli bir araç (EV) şarj istasyonuna yalnızca tüm bağlantı noktalarının meşgul olduğunu bulmak için sürdüyseniz, dakikalar ila saatler arasında herhangi bir yerde sırada beklemeye başlayabileceğinizi biliyorsunuz; gidecek yerler ve yapılacak şeyler olduğunda.

Bugünden itibaren, ABD ve İngiltere’de şarj bağlantı noktalarının gerçek zamanlı kullanılabilirliğini Google Haritalar’dan görebilirsiniz; böylece bir istasyona gitmeden önce şarj cihazlarının mevcut olup olmadığını görebilirsiniz. 
 
Chargemaster, EVgo, SemaConnect ve yakında Chargepoint gibi ağlardan güncel bilgileri görmek için “ev şarj istasyonlarını” arayın. Ardından, istasyonun bulunduğu işletme, liman türleri ve şarj hızları gibi diğer yararlı ayrıntılarla birlikte şu anda kaç bağlantı noktasının kullanılabilir olduğunu göreceksiniz. İstasyon hakkında ayrıca fotoğraflar, puanlamalar, yorumlar ve sorular dahil olmak üzere diğer sürücülerden gelen bilgileri göreceksiniz.

Google Haritalar‘da masaüstünde, Android’de, iOS’ta ve Android Auto için Google Haritalar’da gerçek zamanlı EV ücretlendirme bilgilerini arayabilirsiniz. Başlamak için Google Haritalar uygulamanızı App Store veya Play Store’dan güncelleyin

Kaynak:  https://www.blog.google/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap