Google, kullanıcıların konum ve etkinlik verilerini otomatik olarak silmelerine izin veriyor
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Google, kullanıcıların konum ve etkinlik verilerini otomatik olarak silmelerine izin veriyor

0

Bu özellik önümüzdeki haftalarda yayılıyor. Google’ın yeni bir özelliği artık konumunuzun ve diğer verilerinizin her 3 veya 18 ayda bir otomatik olarak silinmesine izin veriyor. 

Google, konumunuzu izlemenizi ve aramalarınızı devre dışı bırakmanıza ve konum geçmişinizi aramanıza veya silmenize her zaman izin vermiş olsa da , Google’ın bu verilere sahip olmasının birçok yararı vardır.

Bulunduğunuz yeri ve arama alışkanlıklarınızı takip ederek, Google, ne zaman işe gitmeniz gerektiği veya tadını çıkarabileceğiniz veya önerebileceğiniz bir restoran hakkında önerilerde bulunabilir. Bunu yalnızca toplamasına izin verdiğiniz bilgiler nedeniyle yapabilir.

Bununla birlikte, daha gizlilik odaklı bir toplumda, Google yavaş yavaş her şeyi ya da hiçbir şeyi kurtarmak arasında bir denge olduğunu fark ediyor. Bu yeni özellik sayesinde kişiselleştirilmiş önerilerin avantajlarından yararlanırsınız, ancak Google dosyalarınızda yıllarca verileriniz olmaz. Yeni otomatik silme özelliği şu anda mevcut değil, ancak önümüzdeki haftalarda Konum Geçmişi ve Web ve Uygulama Etkinliği için ilk kez kullanıma sunulacak.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap