Google, Karanlık Tema Özelliği Eklediği Uygulamalarına Bir Yenisini Ekledi
 1. Anasayfa
 2. Android

Google, Karanlık Tema Özelliği Eklediği Uygulamalarına Bir Yenisini Ekledi

0

Google, birçok uygulamasına getirdiği karanlık tema özelliğini ödeme uygulaması olan Google Pay için de kullanıma sundu. Özellik, Google Pay v2.96.254233179 güncellemesi ile birlikte geldi.

Android 10, yakın zamanda geliyor ve işletim sisteminin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bütün sisteme yayılan karanlık tema özelliği. Birçok kullanıcı, beyaz renk gibi göz alan ve gözleri rahatsız eden renklerin yerine karanlık bir tema kullanmayı tercih ediyorlar. Kullanıcılar, Android 10 işletim sistemi ile birlikte artık bütün sistem elementlerini karanlık modda kullanabilecekler.

Karanlık tema özelliği, gece vakti telefonunuzdaki favori uygulamalarınız arasında gezerken karşınıza çıkan bembeyaz bir sayfanın sizi kör etmesini engelliyor. Android 10 ile gelecek bu özelliğin hemen öncesinde Google, bu güncellemeyi alacak telefonların sistemiyle uyum sağlayabilmesi için çoğu uygulamasına karanlık tema özelliğini ekledi. Google Takvim, Google Fit ve Google Fotoğraflar uygulamalarının karanlık temayı almasından sonra sıradaki uygulama ise Google Pay oldu.

Google Pay’in karanlık teması, uygulama özelinde açılıp kapatılamayacak:

Şunu belirtmekte fayda var; bu uygulamadaki karanlık mod, daha önce gördüğümüz karanlık mod özellikleri gibi çalışmıyor. Yani Google Pay’de gördüğümüz karanlık tema, Ayarlar kısmından açılmıyor. Karanlık mod, sisteminizin ana temasına göre hareket ediyor. Yani telefonunuzda karanlık tema özelliği açıksa, Google Pay de otomatik olarak karanlık temayı açıyor.
Android Police’in raporlarına göre Google Pay’in v2.96.264233179 versiyonunda karanlık tema aktif olarak kullanılabiliyor. Güncelleme, aşamalı olarak Play Store kullanıcıları için yayınlanıyor ancak hâlâ telefonunuzdaki uygulamaya güncelleme gelmediyse ve beklemek istemiyorsanız, internette güncellemenin APK dosyaları mevcut. Yine de uyarmakta fayda var; güvenmediğiniz kaynakların hiçbirinden APK dosyaları indirmemenizi öneririz.
Google Play ile İndir:

Kaynak: https://www.androidcentral.com/google-pay-next-app-join-dark-side

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir